Wpis z mikrobloga

Ostatnio widziałem starcie z użytkownikami tagu #przegryw i wpis w gorących odnośnie #depresja wiec też postanowiłem dodać swoje trzy grosze do afery.Mi jest tych ludzi zwyczajnie szkoda.Tak sporo z nich jest toksyczna i obwinia spoleczenstwo za swoje niepowodzenia, ale należy sobie zadać pytanie dlaczego? Moim zdaniem ta toksycznosc to obrona przed patologią systemu w którym żyjemy.Patologią której po prostu pewni ludzie doswiadczyli wiecej niż inni.Problem w naszym kraju jest moim zdaniem wieloplaszczyznowy i coraz bardziej nabierajacy na sile.Wystarczy spojrzeć na najpopularniejsze tagi na wypoku.Tag #przegryw jest albo co miesiac na pierwszym miejscu albo chociaz w top3.Wrzucałem tez znalezisko odnosnie galopujacej liczby samobójstw i prób samobójczych w PL.Te liczby z roku na rok są coraz wieksze i kazdy zdaje sie miec to(jak mawiał prorok Stonoga) w piździe.Imo zyjemy w schyłkowej fazie obecnego systemu, który jest coraz vardziej niewydolny i tak jak komunizm bedzie zmuszony w końcu przez te niewydolność upaść.W statystykach samobójstw przodują stosunkowo młodzi ludzie( głównie są to mężczyżni) w grupie wiekowej 18-35.I tak szczerze? Mnie to kompletnie nie dziwi.Zobaczcie w czym my żyjemy:
- rosnąca z miesiaca na miesiac inflacja i ceny dosłownie WSZYSTKIEGO
- służba zdrowia( system opieki zdrowotnej)nawet nie leży a zwija się w konwulsjach
- #!$%@? rynek mieszkaniowy.Ludzie musza mieszkać z rodzicami ewentualnie odziedziczyc mieszkanie.Jak tego nie masz to koniec.Oczywiscie możesz wziasc kredyt, ale pewnego dnia obudzisz sie i dowiesz ze Glapa podniosł st00pki to the moon i nie starcza ci od 1 do 1.A jak ktos zacznie sie pienić że dobrze tak kredyciarzom złodziejom to xD.Pragne przypomniec że Polska jest ewenementem w Europie jezeli chodzi o korzystność i stabilność kredytu(od końca oczywiscie lol)
- populistyczny rząd złożony z absolutnych miernot i kleptokratów który #!$%@?ł nie tylko gospodarke ale i zaufanie do instytucji publicznych( to ze prezes NBP mowi ze za jego kadencji stopy nie wzrosta a nastepnego dnia stwierdza ze elo klamałem xD)
- #!$%@? rynek matrymonialny. To jest sliski temat imo bo zaraz zlecą się fanatycy #blackpill i innych pigułek i zaczną #!$%@?ć na kobiety.Nie wszystkie kobiety w Polsce sa #!$%@?.Jest sporo naprawde wartosciowych ale to nie zmienia faktu ze problem istnieje.Polska nie bez kozery uważana jest za "darmowy burdel Europy"
- polska mentalność.Wiecie o co chodzi.Wszechobecna opryskliwość, ponurość i cwaniactwo.Tu znów: ryba psuje się od głowy.Państwo #!$%@? przedsiębiorców, przedsiębiorcy pracowników a pracownicy przedsiębiorców i siebie na wzajem.
-rozwarstwienie pokoleniowe.Chodzi konkretnie o brak zrozumienia na wszystkich plaszczyznach zycia.Starsze pokolenie jakby zatrzymało się w czasie i nie chciało uznać problemów młodego.No bo tak szczerze kto nie slyszał nigdy od starszych ludzi tekstów w stylu:" synek a co ty możesz miec za problemy, ta mlodziez dzisiejsza to taka nie poradna ja to w twoim wieku..., depresje sobie powymyslali za robote by sie wzieli a nie..." i wiele innych tego rodzaju tekstow i docinek
- polska kultura pracy czyli tzw.p0lacki kult #!$%@?.To sie przejawia wszedzie od poziomu rodziny do poziomu firm i państwa.Bezsensowne #!$%@? pracownika za to że szybciej wykonał swoje zadania i teraz ma czas wolny.Nie.Polak musi #!$%@? dla samego #!$%@?.Ot chociazby wykopywac dziury i zaraz je zasypywać.Do tego dochodzi fakt że wiele firm to czesto prywatne folwarki gdzie pracowników wyciska sie jak cytryne i nie daje nic w zamian.Czesto i gesto w takich firmach kest tez grupa "uswieconych" czyli najczesciej znajomych albo rodziny janusza ktorzy spijaja cala smietanke nie robiac praktycznie nic a druga kasta "areczków" #!$%@? ponad norme za psi #!$%@?.
Tych rzeczy i czynników jest znacznie więcej i moglbym tak siedziec i wymieniac z pol dnia.Reasumując mi #przegrywow pomimo ich czesto toksycznego zachowania szkoda bo ci ludzie sa produktem patologicznego systemu.To tez jest taka luzna diagnoza że trzeba naprawde dużo w Polsce pozmieniac bo chyba kazdy widzi że z miesiac na miesiac jest coraz gorzej i jezeli ten kraj ma miec jakakolwiek przyszlosc to trzeba w nim sporo pozmieniać.
#neuropa #4konserwy #przegryw #depresja #blackpill ##!$%@? #bekazpisu #przemyslenia
  • 4
@Bigmouthprick: Na taki stan "pracuje" system prawa, każda istotna partia polityczna i ruch pseudo-społeczny od tzw. obalenia komuny, tak naprawdę popijaw w Magdalence.
Pogarda dla obywateli to nie tylko Morawieckiego kopanie okopów, ale i Komorowskiego bierzcie kredyty i zmieniajcie pracę na bardziej niewolniczą.