Wpis z mikrobloga

Dostalem sie na szkolenie 5 dniowe programistyczne - podstawy Java, JS i GIta. W szkoleniu będzie brać udział 12 osób i z tych dwunastu mają wybrać 3,4 osoby którym dadzą udział w projekcie.
Problem jest taki, że przed szkoleniem mam podpisać lojalkę, która mówi, że jeśli
- zostanę wybrany a nie podejmę pracy to muszę oddać 10 tys złotych (koszt szkolenia)
- jeśli zostanę wybrany i w ciągu 12 miesięcy zwolnię się to muszę zwrócić koszt szkolenia - jednak w każdym miesiącu ten koszt jest zmniejszony o 1/12

Mam mało doświadczenia ale mam wrażenie, że to coś tu śmierdzi ? Albo przesadzam ?

#programista15k #praca #pracait
  • 35
@Jednorybek: @pomidorowka: z jednej strony śmierdzi, z drugiej zabezpieczenie żeby nie powtarzać szkolenia dla kolejnej grupy.

nie ma tam lojalki, że musi przepracować rok. a zwrot proporcjonalnie za szkolenie dyskusyjny, chyba że to jakieś szkolenie, które mu się przyda w przyszłości i faktycznie koszty są realne
@WyjmijKija okolo 6 brutto jesli mnie przyjma po szkoleniu
@hpiotrekh no wlasnie jest lojalka na rok, nawet jesli sie zwolnie po 11 miesiacach to musze oddac 1000 zlotych, jesli po 10 sie zwolnie to oddaje 2000 itd.

Problem w tym ze to sa podstawy programowania ktore ja juz dosyc dobrze znam wiec to tez bedzie dla mnie troche strata czasu...

Umiem dosyc dobrze Jave, GIT-a, Springa, potrafie napisac jakies proste apki webowe