Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakieś dobre gry na pc? wymagania: w miarę nowe, dobra fabuła, duży i otwarty świat oraz ciekawa eksploaracja.
Coś podobnego do: AC Valhalla, Days gone, Dying light 2, Wiedzmiń.
Na pewno odpadają: RDR2, Cyberpunk (nowocześny świat mi nie podchodzi), reszta AC, God of War (przeszedłem ale dla mnie średnia).
#gry #pc
  • 24
@kerri: Hmmm. Chciałbym się pokłócić i spróbować Ciebie przekonać, ale jak nie to nie.
To może Nier Automata. Rozgrywka taka sobie, ale świat i historia bardzo ciekawa, ale muzyka zajebista, że można jej słuchać, nawet jak się nie lubi japońskich gierek. Niedawno wyszedł prequel. Podobno też dobry.
@kerri: No i jest jeszcze Elex. Studio Pirania Bites robiło też Gothica, a Elex jest tak samo drewniany. I niedawno wyszła też druga część, i tak samo wstrzymuję się z grą, dopóki nie zakupię lepszego sprzętu.
@kerri: Halo Infinite - to coś ala Far Cry, podobnie wciąga z otwartym światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gears 5 - filmy prerenderowane tak jak gra, ale używane gdzie w scenach jest dużo drzew, bo sama gra to raczej tereny zamknięte, mimo to grafika dużo obiektów się nie różni, coś jak w najnowszym fajnalu, że prerenderingi to się dużo nie różnią od scen renderowanych w czasie rzeczywistym
@Chrystus: Możliwe, że kiedyś spróbuje ale na razie szukam czegoś co będzie mi bardziej pasowało. Miałem cyberpunka ograć bo mi znajomi bardzo polecają ale mnie odpycha tego typu świat.

Za to AC, days gone, wiedzmin itp mi bardzo siedzą i szukam czegoś w tym klimacie.
@kerri: Nie będę Ci polecać, bo jeszcze nie zacząłem w to grać. Ale tak za tydzień, albo i dwa wezmę się za GreedFall. Albo dobra gierka, albo kolejny nieudany zakup na Steamie. Wg komentarzy, to część osób to chwali, a część mocno krytykuje.

I właśnie sobie przypomniałem o Monster Hunterze. Tylko, że sporo tych gier, a że nie grałem nigdy, to nie wiem, którą część by Ci polecić.
Ale podejrzewam, że
@vulcanitu: Ale chyba nie aż tak bardzo jak w ME: Andromeda? Jeśli tak, to chyba sobie przez jakiś czas daruję tą gierkę, bo właśnie tydzień temu skończyłem Andromedę i jeszcze mnie odrzuca ta gierka.
@Pabick:

A na PC to ma wyjść?

nic o tym nie wiadomo ale jest taka możliwość
@Chrystus:

I właśnie sobie przypomniałem o Monster Hunterze. Tylko, że sporo tych gier, a że nie grałem nigdy, to nie wiem, którą część by Ci polecić.

Ale podejrzewam, że fabularnie to te gry leżą, a liczy się tylko rozgrywka.

W monster hunterze można skipować cutscenki i nic się nie straci bo fabuła to jest
@Chrystus: Tak teraz ogrywam gamepass na PC ( gears 5, Halo Infiniti, forza Horizont ) i w zasadzie widze, że producenci gier i konsol chcą dojść do tego, że gry będą na PC + konsola, wcześniej było to nie do pomyślenia, a teraz coraz więcej na to wskazuje, że taki trent będzie coraz mocniejszy.
@kerri: najlepszy AC to Black Flag.
Z takich guwien co lubisz (ja to jednak wole pożondne gry jak Planescape Torment) to najlepszy będzie zmodowany Fallout: New Vegas (niezbyt nowy), Dying Light 2, Bannerlord (sandbox)