Wpis z mikrobloga

Jak sądzicie czy taka szczera, otwarta argumentacja, że chcę jechać na 2 etaty pozwoli mi złapać 2 etat?
#programista15k

Powiem, że w mojej obecnej #pracbaza zadania kończę w 3-4 godz., mógłbym pracować ciężej, ale zespół tego nie chce, jest to źle widziane, żebym pracował więcej/szybciej niż oni. Poza tym chciałbym sobie poklikać w k8 (bo tu nie ma), ale nie chciałbym zmieniać całkowicie pracy. Chciałbym dodatkowe zlecenia tak by tyrać na pół etatu, dostępny na spotkania będę, pod warunkiem, że w 1 robocie nie będzie spotkania (oni mają pierwszeństwo). Oczekuję 15k / 2 = 7.5k pieniążków za to.
Pobierz e.....z - Jak sądzicie czy taka szczera, otwarta argumentacja, że chcę jechać na 2 et...
źródło: comment_1658529203cvqAqgNVzdnUwDUpKJavdu.jpg

Dobra argumentacja?

  • styknie 19.0% (12)
  • zła, panu podziękujemy 81.0% (51)

Oddanych głosów: 63

  • 16
@eternalzz:
1. Otwarcie mówisz, że w ciula robisz aktualnego pracodawcę, bo nie pracujesz 8h tylko 3-4h czyli równie dobrze ich też możesz robić w ciula.
2. Otwarcie mówisz, że nie są głównym priorytetem, więc pracodawca czuje się urażony (bo przecież oni zawsze są najważniejsi ( ͡° ͜ʖ ͡°))
3. Aktualnie mało kto zatrudni Cię na pół etatu, dużo łatwiej znaleźć jest luźną robotę na cały etat, a
@eternalzz: moje doświadczenia są takie, że na poziomie Team Leada to byś się w taki sposób w wielu przypadkach dogadał bo to często normalni ludzie, którzy kumają, że możesz swoją pracę zrobić szybciej niż 8h dziennie i nie mają psiej lojalności wobec korpo/firmy żeby ci wyjeżdżać z lekcjami etyki. Na poziomie wyższego managementu i HR - tam raczej nie ma szans się dogadać, bo tam są często ludzie z kijem wiadomo
@eternalzz:
1) jak usługodawca to tym bardziej robisz w ciula, że wystawiasz fakturę na 8h, a nie na 4h. A według takiego HRu czy Managera to jak masz za mało roboty to pewnie powinieneś zgłosić to wyżej, żeby dali Ci jakieś inne taski albo dodatkowy projekt, jeśli tego nie robisz to dla nich nie jest proaktywny.
2) szukaj drugiej pracy gdzie jest mało spotkań, ewentualnie ze Stanów z innej strefy czasowej
@eternalzz: Ostatnio prezesi i inni decyzyjni z it podnoszą ten temat. Bądź pewien, ze w końcu trafisz na kogoś, kto usłyszy twoja propozycje jechania jednocześnie na kilku etatach i poinformuje obecne szefostwo. Jeśli natomiast chcesz pracować 4h w firmie x i Twój szef z x o tym wie, ze to tylko 4h, to nie widzę problemu, abyś w nowej pracy y powiedział, ze chcesz jechać drugi etat np. kolejne 4h albo