Wpis z mikrobloga

Jest jakaś opcja sklonowania systemu (windows 7) wraz z zainstalowanymi programami na nowy komputer? W skrócie, żona prowadzi własną działalność i ma sporo programów, które jej służą do pracy. Część z nich była instalowana z płyt i niekoniecznie nadal da radę je znaleźć - pomijając fakt, że laptop z napędem optycznym to obecnie dziwoląg i prehistoria. Czy jest zatem jakieś narzędzie, które wzorem telefonów komórkowych klonowałby rzeczy z jednego urządzenia na drugie? Nowy laptop byłby z windowsem 11.

#pytanie #komputery #windows #windows7 #microsoft #windows11
Pobierz
źródło: comment_1658527067NngScyx9D7l7QWn5lQA49U.jpg
  • 12
A co to za programy się pochwal


@krytyk__wartosciujacy: żona prowadzi gabinet logopedyczny, ma tam jakiś branżowy program z zabawami dla dzieci i rejestrowania ich postępów w czasie terapii wad mowy, ten jest kluczowy bo to mega baza danych z wielu lat wstecz. Jest też masa innego badziewia, ale to już w sumie mnie ważne.
@pogop: jak jakiś staroć, to może wystarczy przenieść folder z plikami, przeszukać czy w rejestrze czegoś nie ma i też skopiować. A jak mówisz "baza", to temat też do ogarnięcia jak to jakiś sql a nie na plikach

Jak nie czujesz się na siłach, to wirtualka albo daj komuś zarobić
Edit: poszukaj w wolnej chwili strony producenta, może soft jest nadal dostępny i instalkę się da pobrać
@pogop: jest opcja utworzenia pliku recovery WIM. Tak jak kupujesz lapka i robisz recoverysystemu, i masz wtedy nowka system ze wszsytkimi aplikacjami producenta.
Niestety trzeba sie z tym #!$%@? troche. Ja igdy nie moglem ogarnac jak to zrobic, ale opcja jest. Robisz ten plik i masz w nim wszystkie programy krore zainstalowales w systemie.
@krytyk__wartosciujacy: przerabiałem po ostatniej reinstalacji systemu, jeszcze jedna z płyt przestała działać i była orka z licencją itd. nie chce mi się tego przechodzić raz jeszcze. To było w sumie dawno i średnio pamiętam, ale skoro są w tym programie dane sprzed blisko 10 lat, to znaczy, że jakoś to wówczas przeniosłem. Domyślam się, że był chamsko katalog na dane i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: Ja bym to zrobił tak chyba najbezpieczniejsza opcja ale musisz mieć jeden dysk dodatkowy na kopie w razie czego.
1. Klon dysku programem np. HDclone ( w celu jakby coś się zesralo)
2. Na starym kompie podnieść Win7 do 10 - dlaczego na starym? Bo na nowym pewnie się win7 nie odpali, a Win10 bardziej elastyczny pod tym względem. Jak już win10 odpali to super.
3. Teraz klon na dysk