Wpis z mikrobloga

Spotykasz czarodzieja, który daje ci magiczny przycisk. Jedno naciśnięcie materializuje ci banknot 100zł , ale istnieje 1 szansa na 100 (idealna liczba losowa), że w momencie naciśnięcia umrzesz nagłą śmiercią. Ile razy odważysz się nacisnąć?

#pytanie #ankieta #ciekawostki #rozkminy #wygryw #pieniadze #magia #magianagosci

Jak wyżej

  • Ani razu 73.6% (424)
  • raz 2.4% (14)
  • max 5 2.6% (15)
  • max 10 2.3% (13)
  • max 20 1.2% (7)
  • max 50 1.9% (11)
  • max 100 10.2% (59)
  • inna odpowiedź 5.7% (33)

Oddanych głosów: 576

  • 36
jak chcesz darmowych lekcji z matematyki to idź do szkoły.


@hawat: najpierw pieprzesz o pewnosci potem ze szansa jest zbyt wielka teraz prawa "merpihiego"(raczej murphiego) poprostu robisz smieszne fikolki jak staje sie jasne ze nawet nie umiesz policzyc podstawowych rzeczy, i teraz nawet nie kombinuj z manipulacja typu pytanie mnie czy bym zaryzykowal itp. bo sprawa jest jasna nie umiesz liczyc bo pewnosci nigdy nie uzyskasz a potem juz manipulujesz jak
@bardzo_lewak: Rzeczywiście to logiczne i ma sens, to twój własny sposób, czy ma to jakąś nazwę, żebym mógł wyszukać coś jeszcze na ten temat, albo czy wiesz jakie terminy powinny mnie nakierować na odpowiednie strony, zwłasza, że interesuje mnie liczenie tego typu rzeczy dla czegoś trochę bardziej skomplikowanego niż rzut kostką XD
? Może wcześniej rzeczywiście szukałem niewłaściwymi frazami.
@kr0l_szamanow: ogolnie zalozenie jest takie ze liczysz szanse "przetrwania" bo w tym przypadku by przetrwac musisz miec pelny zestaw zdazen gedzie przetrwasz, jedna 6 cie eliminuje wiec nie wazne gdzie sie pojawi zato by przetrwaz najpierw masz 5/6 szansy potem znowu i tak okreslona liczbe razy, nie wazne jak zginiesz ,wazne jak masz przetrwac, mysle ze tak najlatwiej to pojac z "ewolucyjnego" punktu widzenia. Jeszcze inaczej mozna to zrozumiec ze przechodzisz
@kr0l_szamanow: Jeśli szukasz profesjonalnej nazwy tego zjawiska szukaj schemat Bernoulliego/rozkład Bernoulliego.
Dzięki niemu można policzyć, że:
Przy rzucaniu kostką sześcienną prawdopodobieństwo wyrzucenia 6 w 6 rzutach razy:
0: 1 * (5/6)^6 = 33.5%
1: 6 * (5/6)^5 * 1/6 = 40.2%
2: 15 * (5/6)^4 * (1/6)^2 = 20%
3: 20 * (5/6)^3 * (1/6)^3 = 5.3%
4: 15 * (5/6)^2 * (1/6)^4 = 0.8%
5: 6 * (5/6) * (1/6)^5
@slapdash: W każdy rzucie szansa jest 1:6, kostka nie zlicza poprzednich rzutów i nie zapamiętuje ich.ile razy byś nie rzucił i co by nie wypadło zawsze to jest 1 do 6