Wpis z mikrobloga

#malta #podroze
Hej. Popriszę o porady gdzie najlepiej zatrzymać się na Malcie, Gozo.
Którą stronę wyspy lub miasto polecacie do snorkowania i generalnie na romantyczny tydzień? Może jakieś miejscówki? Potem przenosimy się na główna wyspę do znajomych ale jednak pierwszy tydzień chcemy zostać tylko na Gozo.
  • 8
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Ja bym sie zastanowil z tym calym tygodniem na Gozo, bo to jest miejsce raczej na weekendowy wypad. Przez 7 dni to mozna sie tam zanudzic kompletnie, bo wieczorami nie ma nawet za bardzo gdzie wyjsc.
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Nie wiem na ile w sumie checie wpasc na Gozo i Maltę... ale jeżeli chcecie bardziej pochillować i poprobowac lokalnej kuchni i np wbic na skaliste plaze i posnorklować to Gozo to bardzo dobra opcja :) @bialawitz mowi ze tydzien to za duzo... Hmm no to zalezy na ile wpadacie... Ale jezeli szukacie bardziej spokoju i chillu to tydzien spoko moim zdaniem :) Pisaly do nas nieraz osoby
  • Odpowiedz
@bialawitz: Myślę że się mylisz, bo tak naprawdę zależy kto czego szuka- o wielu greckich wysepkach mówili mi to samo a jakimś cudem trafiłam w nieturystyczne miejscówki które były kosmicznie ciekawe do zwierzenia. Na Malcie ogólnie będziemy około miesiąc z czego tydzień na samym Gozo. Pierwszy tydzień na pewno chcemy spędzić raczej bez turystów, ponurkować, poodpoczywać, zjeść dobrze. Wynajmiemy auto więc nie będzie problemu z transportem. Jedyne czego nie wiem
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Jeżeli macie byc w sumie miesiac to Gozo na tydzien to powiedziałbym, że pewnie nawet mało :) co do miejscowek na Gozo to moge polecic miejscoowsci Gharb lu Ghasri (spokojnie ale np brak resto) i tamtejsze tradycyjne farmhousy. Ew. miejscowość Xghara lub Sannat. No ogólnei jak Gozo to farmhousy :)
W naszych przwodnikach znajdziesz duuuzo polecjaek roznych miejsc i wiele znizek na noclegi rowniez :)
  • Odpowiedz
@daddyissues_: kwestia tego jak kto lubi spedzac czas. Dla mnie Gozo to max 3-4 noce.
Inna sprawa, ze pewnie sam bym nie przylecial na caly miesiac na Malte, ale mowie to z perspektywy osoby, ktora mieszka od kilku lat wiec moze mam po prostu inne spojrzenie
  • Odpowiedz