Wpis z mikrobloga

  • 1
@wronek89 O tym mowie. I nie tylko w optimie. Znajomy ma ceeda od nowości i skrzynia szarpie przy 30k :) te skrzynie to niesamowita padaka. Dsg przy nim to znacznie lepszy twór.
  • Odpowiedz
@Kolikol: Miałem podobne podejście, że wiesz "większa kontrola nad autem itp" XD
Potem wsiadłem w porządnego automata, na początku irytyowało gdy momentami były zbyt niskie obroty (ja wrzuciłbym wyższy bieg trochę później lub szybciej zredukował), ale po rozpoczęciu zabawy manetkami jest zajebiście ( ͡ ͜ʖ ͡)

  • Odpowiedz
@Arado-Akbar: chodzi o starsze auta i wcale się nie dziwię, bo były #!$%@?, wolniejsze od ręcznego przerzucania, #!$%@? się i jak już to zrobiły to kosztowała naprawa majątek. Miałem doświadczenie z różnymi i jakbym miał kupować 15 letnie auto to też bym wolał manuał. Btw mój znajomy prawie zginął przez skrzynie, wyprzedzał ciężarówkę na krajówce jednopasmowej i zajebisty automat od opla astry z '99 wbił mu bieg wyżej przy niskich obrotach,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qrka: +1,
ale ten wątek oczywiście co jakiś czas musi się pojawić na wykopie, bo jakiś mirek nagle doznaje oświecenia (xD), że statystyczny Polak szuka auta jak najtańszego w eksploatacji, czyli najczęściej benzyna do 2 litrów bez turbo w manualu.
  • Odpowiedz
@l_____l dokładnie, ASB jest cool i pożądana. Wśród moich znajomych a wszyscy są po 30 jest zgodność: automat to must have i basta. Manual jest tylko i wyłącznie przy zakupie używki która jest w bardzo dobrym stanie i poprostu dany egzemplarz nie ma ASB a ze względu na braki samochodów trzeba to przeboleć. Nówka ewentualnie przeczesywanie rynku to filterek w pozycja skrzynia biegów: tylko automatyczne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kolikol: @telemach20: @l_____l: nie, to nie ma nic wspólnego z wiekiem. Jak kupujesz używane auto, które ma już kilka ładnych lat, to zaniedbana automatyczna skrzynia biegów, gdzie nie wymienjano oleju na czas, może stać się kosztem równym połowie wartości auta spokojnie.
  • Odpowiedz
@Kolikol: bo ludzie kupują auta które mają nie więcej niż 200 tysięcy przebiegu, a potem się okazuje że jednak są skręcone z miliona, a olej w skrzyni to bym wymieniany nigdy, żeby w ogóle działało to pokombinują z jakimś doktorem i na czas sprzedaży plus kilka miesięcy pojeździ i się zepsuje.
  • Odpowiedz
Dlaczego w naszej cebulandii panuje przekonanie że automatyczna skrzynia biegów to jest zło wcielone i stworzono ją tylko po to żeby się psuła? XD


@Kolikol: bo o automata trzeba dbać, a w manuala mają #!$%@?. No i w razie W kupisz skrzynię za 1k pln, wsadzenie to drugie 1k i gitarka. A za automata trzeba #!$%@?ć z 5k + wsadzenie 2/3k ;)
  • Odpowiedz