Wpis z mikrobloga

  • 0
@niegwynebleid No 180k to bardzo dobry wynik. Taka dwusprzeglowka od kii potrafiły się wysypać po 120k i mniej, a remont czasami kosztuje 5 cyfrową kwotę. To dopiero porażka.
  • Odpowiedz
@Kolikol albo po prostu nie jest potrzebny i lubię sobie wachlować ¯_(ツ)_/¯

No ale ja mało jeżdżę jakbym miał w takiej Wawie w korkach stać no to automat
  • Odpowiedz
@xan69: Co ty opowiadasz. Mialem Pajero w auto, Xtraila w auto, RAV4 w auto, Subaru w auto i Mazde w auto. NIGDY nie mialem problemu ze skrzyniami.
Kiedy pojechalismy do afryki ma dwa pajero, jeden auto drugi manual, manual pod koniec trasy mial spalone sprzeglo.
  • Odpowiedz
@Kolikol: bo poziom skomplikowania skrzyni automatycznej jest większy niż manualnej, kupując starszy samochód (w Polsce nie stać większości ludzi na kupowanie samochodów z salonu) musisz się liczyć z tym że będzie potrzebował napraw, bo okres na który był projektowany już minął, w tym także skrzyni biegów - i często to jest tego typu awaria której naprawa kosztuje więcej niż samochód z starszych roczników bo np. nie są już dostępne nowe części,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kolikol: bo w cebulandii Cebulaki kupują 15 letnie szroty z #!$%@? skrzyniami i oczekują że będą chodzić jak te prosto z salonu. To samo się dotyczy większości stereotypów dot. samochodów które krążą wśród Polaków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Kolikol: To trzeba zacząć od historii...
-Prehistoria i wczesne lata 2000:
p0lactwo brało skręcone z 400k szroty od handlarzy, którzy wmówili im że "paanie to cacko z rajchu przyjechało dopiero", ze starymi hydrokinetykami na 4 biegi i się dziwili, że:
a) nie jedzie
b) za to się psuje
c) i żre więcej paliwa niż manual

-Lata 2000-2010 to eksperymenty producentów z rym #!$%@? cvt, którego nikt nie chce, bo silnik nią
  • Odpowiedz
@Kolikol bo niektóre stare automaty to totalne gówno, np truchło od Forda. Jako wieloletni użytkownik automatów dopiero po jeździe starym mondziakiem (mk4) w automacie zrozumiałem skąd plucie na automaty xD Pewnie Janusz jeździł takim i sobie wyrobił opinie
  • Odpowiedz
@lentilek dlaczego? Ja mam auto z 95r w automacie i nie sprzedam go za żadne skarby. Komfort jazdy tym krążownikiem z USA to kosa. Klima działa 10x lepiej niż w tych nowych 10latkach po 5x dobijamy klima.
  • Odpowiedz
@Kolikol: bo w Polsce kupuje się tanie, używane auta, które można szybko i tanio naprawić. Sam patrzyłem na Alfę z automatem, ale jakby jebła to zapłaciłbym połowę ceny auta xD

takie przekonanie jest tylko wśród starych Januszy.


@l_____l: to z januszami nie ma nic wspólnego. Ludzi po prostu nie stać na serwis takiej skrzyni.
  • Odpowiedz