Wpis z mikrobloga

#polska #ekologia #wroclaw #smieci #motoryzacja
Jesli zastanaiwales sie skad dzikie wysypiska w lasach i rowach to mala ciekawostka.
Ostatnio pytalem tutaj, gdzie mozna zutylizowac czesci samochode po samodzielnej naprawie auta (zderzak, reflektor, chlodnica etc). Spiesze z malym update, bo dla mnie to kabaret.
Otoz NIGDZIE! W pszoku tego nie przyjma, stacje demontazu pojazdow tez nie (nawet za oplata), firmy skupujace surowce (nawet za doplata) tez nie.

Dzwonilem po samorzadach, objezdzilem i obdzwonilem praktycznie wszystkie firmy w okolicy - radz sobie ¯\_(ツ)_/¯

No to ja juz chyba mam rozwiazanie...
CzukweBukweAmbalabamba - #polska #ekologia #wroclaw #smieci #motoryzacja
Jesli zasta...

źródło: comment_1658397613RzZFEIZTtDlyL0iDEiugzq.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Czukwe_Bukwe_Ambalabamba: Dokładnie miałem ten sam problem kilka miesięcy temu. Też byłem w szoku, że moich zdemontowanych foteli nikt nie chce przyjąć, nawet chciałem zawieźć sam na wysypisko. Wystawiłem za darmo na olx, po kilku miesiącach wreszcie ktoś się zgłosił. Były w dobrym stanie (po prostu wymieniałem z materiałowych na skórzane). Więc no w tej kwestii jest straszna lipa.
  • Odpowiedz
@Czukwe_Bukwe_Ambalabamba: Przerabiałem sprawę ale z materiałami niebezpiecznymi.
Sprzątając piwnice po dziadku znalazłem parenascie butelek opisanych jako różne kwasu, w tym poważne typu siarkowy, azotowy.
Oczywiście nigdzie nie można, firmy od utylizacji odpadów medycznych nie przyjmują od indywidualnych, nawet na uniwerki dzwoniłem to tez kazali spadać.
Zawiozłem inne graty na pszok to pan ze szczerością przyznał, ze nie mogą przyjac, ale na osiedlu X w pobliżu maja kontener na zmieszane i ze
  • Odpowiedz
@Czukwe_Bukwe_Ambalabamba: W Niemczech normalnie jedziesz do punktu zbioru śmieci gdzie waza Ci samochód/przyczepkę przed rozładowaniem śmieci i po ich rozładowaniu. Śmieci wyrzucasz do oznaczonych kontenerów a różnica w wadze jest przeliczana wg stawki i do widzenia
  • Odpowiedz
@Czukwe_Bukwe_Ambalabamba Dokładnie tak jak piszesz. Sam często coś grzebie przy aucie i cokolwiek wymienisz, co nie jest metalowe to jesteś w dupie. Tapicerka, fotele, zderzaki, reflektory, jakiekolwiek plastiki - każdy ma Cię w dupie, nie ma szans się tego gdziekolwiek legalnie pozbyć.
  • Odpowiedz