Wpis z mikrobloga

Nawiązując do pytania @Krs90 o niski poziom szczęścia w miastach, wśród których jest Koszalin chciałbym wyrazić krótko moją opinię i zachęcić do skomentowania bo interesuje mnie również opinia innych wykopków związanych z Koszalinem również tych z miast obok, pracujących lub uczących się w naszym mieście.

Dla mnie osobiście Koszalin jest ogólnie dobrym miejscem do życia ale trzeba powiedzieć, że od kilku lat podupada i to widać coraz bardziej. Brak mu wizji rozwoju i wykorzystania Politechniki Koszalińskiej a za tym ściągania dochodowego przemysłu jakim jest IT lub biura projektowe. Wyobraźcie sobie, ż w mieście nie ma ani jednego normalnego biurowca( ͡° ͜ʖ ͡°) a te isniejącej powinny być już dawno zburzone.

Plusy Koszalina:
- brak patologii ciężkiego przemysłu
- jak na resztę kraju dobra jakość powietrza
- pozostałości infrastruktury i instytucji wojewódzkich
- docelowo drogi ekspresowe
- leży na miejscu "szprychy" pod CPK ale niestety nie przez Poznań
- sprawy urzędowe, te "od ręki" do załatwienia w jeden dzień
- oferta kulturalna: jest teatr, muzeum(też wojskowe), filharmonia, amfiteatr, kina, biblioteka wojewódzka oraz kilka bibliotek miejskich
- mamy technikum ekonomiczne, plastyka, szkołę sportową, szkoły policealne i politechnikę
- jest aquapark, większa hala sportowa oraz kilka mniejszych
- przez miasto ciągnie się park z jeziorkiem
- zalew rekreacyjny nad rzeką

Minusy Koszalina:
- brak wizji rozwoju
- brak nowoczesnej infrastruktury biznesowej
- brak wykorzystania potencjału politechniki
- nie widać zaangażowania w ściąganie nowoczesnego przemysłu
- brak spójności rozwoju infrastruktury
- planowanie przestrzenne jest na drastycznie niskim poziomie
- nie wykorzystanie potencjału turystycznego masywu z górą chełmską oraz okolic
- coraz większa brzydota architektoniczna i zaniedbanie
- komunikacja miejska na coraz niższym poziomie
- nowoczesny kompleks wodny z basenem 25 metrowym no odroninę taniej i bez możliwości przeprowadzania zawodów

To są takie moje przemyślenia powiedzmy od ręki bo pewnie jest jeszcze wiele innych zalet i wad mieszkania w Koszalinie. Ostatni przejeżdżałem przez Słupsk i widać coraz bardziej różnicę.

#koszalin #kolobrzeg #slupsk #bialogard #szczecinek
  • 21