Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,

Potrzebuje pewnej porady. Chodzi o #programowanie. Pracuje jako programista od paru lat. Od jakiegos czasu dorabialem sobie wspolpracujac z druga firma. Zatrudniony bylem poprzez posrednika. Okazalo sie ze firma docelowa z ktora wspolpracowałem zorientowała sie ze wspolpracuja z inna firma. Nie bylo by w tym pewnie wiekszego problemu, ale po prostu okazalo sie ze godziny raportowane w dwóch firmach troche wykluczają że robie to pogodzinach. (nie mam pojecia jak firmy odkryły że współpracują z nimi).

No i firma docelowa strasznie sie zdenerwowała na pośrednika i chce pociagnac ich do odpowiedzialnosci za to. Posrednik powiedzial wprost ze przezuci wszystkie koszta na mnie (głównie chodzi o łamanie punktów mówiących o 'rzetelnosci i pracy w dobrej wierze', ale tez tego ze faktury sa na podstawie godzin które nie były 'prawdziwie' uzpelnianie), plus jeszcze pare innych, ale mniej waznych spraw.

Czy realnie są wyciągnać jakies konsekwencje wobec mnie? #prawo #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d7ef6d4a78f0874e95292a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
Godziny sa odbiciem wyceny zadan, a nie czasu na zegarku.


@AnonimoweMirkoWyznania:
No to zależy jak to było określone.
Jeżeli wpisywałeś godziny pracy, które wzajemnie się wykluczają to masz problem.
Czasami jednak masz z góry określone ile dane działanie zajmuje roboczogodzin i jest to jakby zryczałtowany sposób wyceny takiego działania i wtedy może się okazać, że coś określone na 1 rbg zrobiłeś w rzeczywistym czasie 30 minut. To byłoby do obrony.
  • Odpowiedz