Wpis z mikrobloga

@arinkao: o ile mogę zwrócić uwagę to jestem przeciwnik styczności żywności, kwaśnego (cytryna) z aluFolią. Zawsze między potrawę a folię dorzucam papier do pieczenia.
  • Odpowiedz
@AtlantyQ: W dużym skrócie :aluminium reaguje z kwaśnymi potrawami.
Skutkiem ubocznym tej reakcji jest glin ,który w większej ilości jest dla człowieka szkodliwy.
  • Odpowiedz
@AtlantyQ: tak jak napisał @OlekBB chodzi o glin. Są różne sa badania dotyczące alu i glinu, niektóre pokazują zależność inne nie. Ja dla bezpieczeństwa wole dać papier i zrobić jakaś formę izolacji.
  • Odpowiedz
  • 15
@OlekBB:

@matys210:
@Ice_Glaze:

Jako laik, który ma małe pojęcie o gotowaniu, mogę zapytać dlaczego takie podejście?

@AtlantyQ tak jeszcze lekkie sprostowanie tego koledzy ci odpisali. Glin i aluminium to to samo ;) ale to fakt, że w nadmiarze jest szkodliwy. Jeśli jest do niewiele organizm poradzi sobie z jego usunięciem
  • Odpowiedz
@KrzY aluminium to techniczna nazwa glinu (ale też łacińska). Tak wiem, że folia, czy elementy wykonywane są z mieszanek stopowych, ale glin = aluminium
  • Odpowiedz
@Viking-: no ale jednak watpie ze glin jako taki co sie uwalnia w trakcie to aluminium, bo w wielu przypadkach sie mozna zgodzic ze chodzi o to samo ale jednak nie tu
  • Odpowiedz
@KrzY generalnie to nie glin/aluminium się uwalnia tylko jego związki (konkretnie cytrynian glinu) i nie ma tu nic do wątpienia bo to wiedza łatwo dostępna w internecie. To samo zresztą dzieje się gdy zalejesz herbatę gorącą wodą gdy w naczyniu jest już cytryna. Niemniej jednak glin to po prostu nazwa chemiczna - pierwiastek, a aluminium techniczna. Biżuteria też jest robiona że złota,a nie z Aurum. Dodatkowo sam glin/aluminium w ogóle się nie
  • Odpowiedz
@Viking-: dlatego mi wlasnie chodzi ze tu bedzie zwiazek co glin w nazwie, ale z tym aurum to troche glupie bo jednak glin jest normalna nazwą po polsku tak jak zloto
  • Odpowiedz