Wpis z mikrobloga

https://rzeszow-news.pl/postrzelenie-23-letniej-zuzanny-lokatorzy-nie-chcieli-placic-wyzszego-czynszu/
Lokator postrzelił właścicielkę mieszkania podczas rozwiercania zamków. Wygląda to na próbę nielegalnej eksmisji, przecież nie wolno rozwiercać zamków lokatorom tak jak czysciciele kamienic. Właścicielka powinna założyć sprawę w sądzie i czekać na eksmisję. Wiadomo już coś o zarzutach dla tej postrzelonej właścicielki i ślusarza? Traktuje się to jako włamanie? Naruszenie miru domowego? Jaka kara mniej więcej grozi właścicielce i slusarzowi? #rzeszow #prawo
  • 97
  • Odpowiedz
@Norskee: Podwyżka wymaga pisemnego aneksu, a że nie było wiem z tego, że kumple czy jeden z kumpli nigdy nie mówił, że chcą im podnieść czynsz, a info o "odstąpieniu" będzie uja warte, jeśli przyjęła kasę za kolejny okres co sprawia, że umowa nadal funkcjonuje, nie mówiąc o tym, że tak czy siak nie odczekała ustawowego czasu jaki mają na wyniesienie się, a jeszcze zapewniała, wcześniej długo, że mogą zostać (
  • Odpowiedz
@Norskee: To znaczy, że mogła im ogłosić 3 miesiące wcześniej, że mają się wynieść, a nie po przyjęciu kasę na następny miesiąc, że mają już dalej nie mieszkać. Po za tym nie, umowy ciągłej napisanej na dokumencie nie można zerwać ustnie. To nie jest bilet autobusowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lucider5: ja wiem o co ci chodzi, ale jeśli chodzi o obronę konieczną to nie ma możliwości, że to by przeszło w tej sprawie
  • Odpowiedz
@Lucider5: Zbyt wiele spraw się tu przetoczyło żebym uwierzył że osoby wynajmujące były czyste. A że prawo stoi po stronie patologii i przestępców jest wiadome od dawna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zanim byś się na eksmisję doczekał i jakiekolwiek roszczenia to poczekałbyś parę lat. Mamy #!$%@? prawo
  • Odpowiedz
i bardzo niedobrze. Powinni zostać #!$%@? nia zbity pysk i płacić 100-krotność miesięcznej stawki za każdy dzień nielegalnego zajmowania czyjejś nieruchomości


@Norskee: mozesz ich obciazyc za czas ktory bezprawnie zajmuja, wyjsc do gminy zeby placila za nich jesli nie potrafi ich eksmitowac itp

w artykulach w sumie nie wiadomo, czy oni dostali legitny 3 miesieczny okres wypowiedzenia czy nie, ale nawet jesli by dostali to mozesz ich co najwyzej pozywac i
  • Odpowiedz