Wpis z mikrobloga

https://rzeszow-news.pl/postrzelenie-23-letniej-zuzanny-lokatorzy-nie-chcieli-placic-wyzszego-czynszu/
Lokator postrzelił właścicielkę mieszkania podczas rozwiercania zamków. Wygląda to na próbę nielegalnej eksmisji, przecież nie wolno rozwiercać zamków lokatorom tak jak czysciciele kamienic. Właścicielka powinna założyć sprawę w sądzie i czekać na eksmisję. Wiadomo już coś o zarzutach dla tej postrzelonej właścicielki i ślusarza? Traktuje się to jako włamanie? Naruszenie miru domowego? Jaka kara mniej więcej grozi właścicielce i slusarzowi? #rzeszow #prawo
  • 97
  • Odpowiedz
@Norskee: o, to coś nowego. Ale i tak nie zmienia to tego, że właścicielka nie miała prawa rozwiercać zamków, powinna zostać skazana za to. A zarzut usiłowania zabójstwa dla sebków też wyjęty trochę z dupy. Jeżeli bronili się w swoim domu to mogą zostać skazani tylko za przekroczenie granic obrony koniecznej, przy czym sąd może odstąpić od ukarania gdy przekroczono granicę obrony koniecznej we własnym domu (posiadacz mieszkania tez ma mir
  • Odpowiedz
@Lucider5: rozum i godność człowieka > przepisy

Ty sam siebie zapytaj czy twoim zdaniem to są dobre przepisy, bo piszesz to tak jak byś rękoma i nogami blokował nawet komornika z policją, bo jak już tam są to mają prawo XD ja #!$%@?ę

Do roboty pieniądze zarobić i iść pokój wynajmować jak pieniążków brakuje
  • Odpowiedz
@Lucider5: to po co w ogóle ten wpis i sranie o wypowiedzeniach i prawach morderców XD Goście nie chcieli się z cudzej własności wyprowadzić nie mając prawa do mieszkania , ty coś tu jęczysz o jakimś prawie do strzelania do ludzi bo chcą do swojego mieszkania wejść XD
Dobrze się czujesz?
  • Odpowiedz
@Lucider5: gdzie tu jest napisane, że można mordować ludzi kiedy chcą odzyskać swoją własność i nie sponsorować darmozjada złodzieja?
Nie widzę takiego punktu
  • Odpowiedz
@Norskee: gdzie ja napisałem że mogli ją postrzelić? Cały czas tak piszesz, pokaż mi gdznie napisałem że gość dobrze zrobił.
A co do sponsorowania darmozjada- niestety takie są przpisy że właściciel musi go sponsorować
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee

Może będą się bronić obroną konieczną przed włamywaczami?no że względu na zmianę przepisów przez ziobre wykluczyć takiej możliwości nie można.
  • Odpowiedz
@Lucider5:

25 § 2a. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając
zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo na
przylegający do nich ogrodzony teren lub odpierając zamach poprzedzony
wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było
rażące
  • Odpowiedz
  • 1
@SlepyBazant no i o to mi chodzi, prokurator musiałby udowodnić ze nie tylko przekroczyli granice obrony ale zrobili to rażąco. Kara za to i tak jest dużo niższa niż za zabójstwo. Ciekawe czy zarzut się utrzyma w sądzie
  • Odpowiedz
  • 1
@jaqqu7 pisze teoretycznie, gdyby okazało się że byli zaatakowani. Przecież nie ujawnili treści ich zeznań to ciągle jest opcja że będą się tak bronić, prawda?
Zresztą, kojarzysz sprawę prokuratora wojskowego z Gdańska który postrzelił gościa który wszedł mu na działkę? Podobna sprawa do tej. Sprawę przeciwko porkuratorowi umrzono, obrona konieczna.
  • Odpowiedz
@Lucider5: Nie próbuj tego tłumaczyć wykopkom. I tak nie zrozumieją. Znajomość prawa w Polsce jest na żenująco niskim poziomie. Właścicielka myślała, że po prostu wejdzie, skrzyczy, złapie za fraki, spakuje rzeczy i won. Niestety najemcy się bronili. Wszystko działo się widocznie tak szybko i gwałtownie, że lokator - podobno student szkoły policyjnej - instynktownie sięgnął po klamkę.

Media kłamią na podstawie plotek, spekulacji i zeznań właścicieli. Nikt nie próbuje wyjaśnić przebiegu
  • Odpowiedz