Wpis z mikrobloga

https://rzeszow-news.pl/postrzelenie-23-letniej-zuzanny-lokatorzy-nie-chcieli-placic-wyzszego-czynszu/
Lokator postrzelił właścicielkę mieszkania podczas rozwiercania zamków. Wygląda to na próbę nielegalnej eksmisji, przecież nie wolno rozwiercać zamków lokatorom tak jak czysciciele kamienic. Właścicielka powinna założyć sprawę w sądzie i czekać na eksmisję. Wiadomo już coś o zarzutach dla tej postrzelonej właścicielki i ślusarza? Traktuje się to jako włamanie? Naruszenie miru domowego? Jaka kara mniej więcej grozi właścicielce i slusarzowi? #rzeszow #prawo
  • 97
  • Odpowiedz
  • 0
@SendMeAnAngel nie było wypowiedzenia, nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie z dnia na dzień. To tylko właścicielce się coś uroiło i chciała eksmitowac lokatorów, nielegalnie oczywiście.
  • Odpowiedz
  • 0
@100mph dobre pytanie, trzeba by zapytać wszystkich obrońców lokatorów ( ͡º ͜ʖ͡º) mi też się te przepisy nie podobają o czym już pisałem kilka razy, no ale prawo to prawo
  • Odpowiedz
ie było wypowiedzenia, nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie z dnia na dzień. To tylko właścicielce się coś uroiło i chciała eksmitowac lokatorów, nielegalnie oczywiście.


@Lucider5: skąd ty tak dobrze wiesz czy było wypowiedzenie czy nie, na ile czasu ubyła umowa i co o tym myślała właścicielka? Coś podejrzany jesteś gościu
  • Odpowiedz
@Lucider5: bo śmieszy mnie np. hipotetyczna sytuacja - wyjeżdżasz na wakację, wracasz, a tam masz zmienione zamki bo w mieszkaniu zagnieździł się włamywacz, który uznał, że skoro masz pełną lodówkę, internet, prąd i wodę w mieszkaniu to on w sumie może przez jakiś czas być nielegalnym lokatorem czyli włamywaczem przebywającym w lokalu okradanym z mediów i zasobów spożywczych xD dzwonisz na policję, policja przyjeżdża i słyszy przez drzwi, że w środku
  • Odpowiedz
Powinni dostać wyrok za przekroczenie granic obrony koniecznej, a nie za usiłowanie morderstwa


@Lucider5: czy ja wiem. #!$%@?ć strzała 23-latce, która chce wejść do mieszkania to takie trochę lol. Gdyby jeszcze ci ludzie tam stali z maczetami, a pewnie mieli jedynie kuferek narzędzi z castoramy. Nawet ktoś tam pisał, że byli uczniami szkoły policyjnej, to pewnie wystarczyłby jeden plaskacz i wszystkich by poskładali. Nie wiem, jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: No to jest jeden problem
Skoro ktoś o tym rozmawiał, to znaczy, że wypowiedzenie było - wcale nie musi być na piśmie
Tak samo jak do zawarcia umowy może dojść na słowo i brak paragonu nie oznacza, że nie masz prawa do reklamacji

Jeśli tak dobrze wiesz, że nie było pisemnego ani aneksu, to rozmowa na ten temat była, a skoro była rozmowa na ten temat, to było wypowiedziane osobiście/przez
  • Odpowiedz