Wpis z mikrobloga

Temat: Zakup opon używanych.

A dokładniej opon z 2015 roku. 7 mm bieżnika, sprawdzone ciśnieniowo, żadnych wybrzuszeń, ani schodków, napraw itd.

Warto w ogóle czymś takim się zainteresować, czy ze względu na wiek lepiej odpuścić? W końcu mowa o oponach, które mają 7 lat.

#mechanika #mechanikasamochodowa #motoryzacja #samochody #pytanie
Zapaczony - Temat: Zakup opon używanych.

A dokładniej opon z 2015 roku. 7 mm bieżn...

źródło: comment_1658222846Pk27eK8WgxfZA5WT67dvVw.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dosiu: różnie z tym jest ja kupiłem np 2 letni continentale conti sport contact 5, gdzie w rozmiarze 245/40r18 kosztują 900 zł/sztuka za 500 zł z wysyłką za parę 6.5 mm bieżnika bez żadnych wad normalne właściwości jezdne, no ale to nie każdemu się chce się siedzieć i szukać tych opon to raz, a dwa trzeba też się wstrzelić w okres, gdzie dużo chyba tych opon używanych targają z niemiec
  • Odpowiedz
@Zapaczony: jeśli po nowym roku zamierzasz sprzedawać auto to trochę bez sensu robić komuś prezent i kupować kpl nowych opon, wiem, że to troche cebulackie podejście, no ale nie widzę w tym sensu. Chyba, że przez ten okres zamierzasz naturlać 40k km czy coś to faktycznie lepiej kupić nowe i się nie męczyć
  • Odpowiedz
@Zapaczony: ja właśnie wolałem markowe i w miarę tanie, świeże i dobre xD no i się w miarę udało, conti sport 5 rewelacyjnie kleją, dwuletnie opony za prawie 1/4 wartości nowych, z przodu gorzej, bo 4 letnie dunlopy sport maxxy, ale za 360 zł za parę także nie mogę wybrzydzać w tej cenie. Jeśli opona ma max 5 lat min 6mm bieżnik, jest niespękana nie ma wad nie ma uszkodzonych
  • Odpowiedz
@modzelem: @hamuj_sie_hamuj_sie: @T3sla: znajomy mi dziś napisał, że pod hasłem "Demo" często są sprzedawane podróby z Chin (nawet nie wiedziałem, że są podróbki opon). I miał rację, jak wpisałem sobie w google: "Goodyear EfficientGrip Performance", to zauważyłem, że wzór bieżnika jest zupełnie inny, niż oryginału Goodyear (nawet takie coś potrafią chińczyki spierdzielić, co raczej nie świadczy dobrze o jakości tych opon) ( ͡° ͜ʖ
Zapaczony - @modzelem: @hamujsiehamuj_sie: @T3sla: znajomy mi dziś napisał, że pod ha...

źródło: comment_1658304033041qP1BSUeLo6eT9nc1oVP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz