Wpis z mikrobloga

Tooo mnie rozjuszyli!
To tylko pokazuje jakim nasz kraj jest gównem dla zachodu. Chłop gra na poziomie top of The top od dekady i się downy nie potrafią nauczyć "Lewy" i zamiast tego piszą "Lewa". A u nas się dziennikarze spuszczają nad wymową afrykańskich czy azjatyckich nazwisk, żeby nie obrazić pana mokebe xD
A teraz ten german striker (tak, wiem że poprawili już) To jest takie smutne. Jeszcze bym zrozumiał jakby Lewy miał podwójne obywatelstwo, albo grał tam w młodzieżówce, nawet jakby nic nie grał w kadrze Polski to można się pomylić.
Ale nie, najwięcej występów, najwięcej bramek i największą gwiazda kadry.
Przecież jeszcze rok temu Pan piłkarz strzelił bramkę Hiszpanom na euro, a teraz nagle nie pamiętają skąd jest xD
Tak, wiem. Zesrałem się, ale to nie pierwszy raz kiedy zachód pokazuje swoją ignorancję wobec nas, ale z jakim akcentem wymawiać nazwisko jakiegoś kota z Kongo to wiedzą.
#pilkanozna #mecz
Pobierz bajerka - Tooo mnie rozjuszyli!
To tylko pokazuje jakim nasz kraj jest gównem dla za...
źródło: comment_1658221773CAaAKTbndB9gdpt2eH3jAN.jpg
  • 24
@bajerka: Przesadzasz, jako reprezentacja nic nie znaczymy wiec nie dziwie sie ze Lewy z tego nie jest kojarzony, to u nas robi sie z eliminacji jakies wielkie wydarzenia i sprawdza kto zostal ich krolem strzelcow (XD), dla powaznych nacji walczacych o tytuły to sa nudne sparingi najwyzej, a wtedy kiedy zaczyna sie zainteresowanie reprezentacja czyli od fazy play off turnieju glownego to nas tam juz nie ma.
@czlapka: To Akurat proste, Bale gral w la lidze i EPL, Berbatov w EPL czyli ligach ktore ogol kibicow sledzi z tygodnia ma tydzien, Bundesliga nikogo nie interesuje poza Niemcami, nami i pewnie kilkoma mniejszymi krajami ktore maja swoje gwiazdy w niej wiec sila rzeczy nie dowiadujesz sie wiele o pilkarzach tam grajacych, Bayern to pewnie wiekszosc kibicow oglada/sprawdza forme tylko raz do roku jak dojda do cwiercfinalu LM i tyle
@bajerka: z tym, że napisali, że niemiecki napastnik to wstyd #!$%@?, ale akurat jeśli chodzi o nazwiska to Hiszpanie to #!$%@? ignoranci i Polska nie ma tutaj nic do rzeczy, oni nazwisko Jović piszą jako "Yovich" ale teraz to mega śmieszne jak nasi komentatorzy musieli się radzić specjalnie Katalończyków, żeby mówić Puziol na Puyol. My się staramy, a oni mają #!$%@? xdd
@bajerka Według mnie to nie ma co się #!$%@? i wypowiadamy wojnę Hiszpanii, są pewne granicę których się nie przekracza. I w sumie taką wojnę wygramy na lajcie, bo jak wypowiemy wojnę Hiszpanii to oni powiedzą, że to Katalonia zrobiła błąd, a oni i tak nie czują się częścią Hiszpanii więc #!$%@? możemy ich #!$%@?ć. Katalonia sama w sobie nie ma wojska, nie należy do NATO, z Hiszpanii też im nikt nie
Chłop gra na poziomie top of The top od dekady i się downy nie potrafią nauczyć "Lewy" i zamiast tego piszą "Lewa". A u nas się dziennikarze spuszczają nad wymową afrykańskich czy azjatyckich nazwisk, żeby nie obrazić pana mokebe xD


@bajerka: Z tym to akurat dobrze ci @Robol napisał, ale co do reszty masz racje. Smutne, ale co zrobisz XD Mam nadzieję, że Lewy swoją grą wbije im do głów skąd
z tym, że napisali, że niemiecki napastnik to wstyd #!$%@?, ale akurat jeśli chodzi o nazwiska to Hiszpanie to #!$%@? ignoranci


@goldboy: nie tylko Hiszpanie. Angielscy komentatorzy do dzisiaj mają Toniego Krusa albo Karima Benzimę. A to piłkarze grający już po kilka razy w finałach LM, nie jakieś przypadkowe efemerydy.
@bajerka: moim zdaniem za bardzo się zesrałeś, tak jakby ktoś tam specjalnie chciał upokorzyć wielki naród polski, a nie że ktoś się jebnął, bo Polska to takie peryferie futbolu, że większość kibiców nawet nie wierzy, że dobry piłkarz może pochodzić z Polski
@bh933901: Według mnie Lewy to największy ambasador Polski i to zupełnie szczerze. W naszym interesie jest kręcenie afery, gdy ktoś popełnia tak rażące błędy i przechodzi to bez echa. Polska to peryferie futbolu, ale to nie usprawiedliwia jednego z największych klubów do odwalania takiej fuszerki. Mało mamy takich rzeczy, którymi możemy się tak pochwalić na świecie, więc tym bardziej powinniśmy dbać o jego dobre imię.
@bajerka: nie usprawiedliwiam nikogo, po prostu zalecam nie przykładać wagi do czegoś, co samo w sobie znaczenia nie ma.

Lewandowski to najlepszy ambasador Polski, ale pojedynczy człowiek to za mało. Myślisz że Polacy lepiej ogarniają temat Gabonu, bo w Barcelonie gra Aubameyang? Nie, wszyscy mają zasadniczo wywalone na jego kraj pochodzenia. Żeby budować markę kraju, trzeba czegoś więcej, niż wybitne jednostki. Wybitne jednostki rodzą się wszędzie, ale kraj postrzega się przez