Wpis z mikrobloga

Dzien dywidendy minal @mBank dalej nic nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kolin4: nie pomyliły ci się jakieś daty? Z tego co kojarzę to dopiero miało być jakieś głosowanie na walnym autoryzujące split 4 sierpnia
@krocionog: to byla dywidenta w formie akcji Każdy, kto będzie akcjonariuszem Tesli 21 sierpnia, dostanie dywidendę w postaci czterech nowych akcji spółki za każdą już posiadaną.
to był split akcji a nie dywidenda...


@krocionog:

po pierwsze mylisz dywidendę ze splitem (split nic nie zmienia)

@mepps

ale wiecie że jedną z form wykonania splitu akcji jest właśnie dywidenda w postaci akcji?

Macie nawet w artykule który OP wkleił że split w 2020 był właśnie splitem zaimplementowanym w formie dywidendy:

Każdy, kto będzie akcjonariuszem Tesli 21 sierpnia, dostanie dywidendę w postaci czterech nowych akcji spółki za każdą już posiadaną.
Od dywidendy w dowolnej formie, płaci się podatek od zysków kapitałowych


@gysnde: yhm, na pewno się ich CFO przejmował zwłaszcza Polakami.

https://www.hrblock.com/tax-center/income/investments/stock-dividends/

Stock dividends usually don’t have tax implications until you sell the shares. So, the amount paid in cash for the fractional share is considered taxable income. Report the sale of fractional shares on Form 8949.


Może jednak ten CFO coś tam się zna a to wykopek bredzi?

Polskich przepisów
@gysnde: split a dywidenda w formie akcji to co innego. Na Twoim koncie efekt koncowy wyglada tak samo natomiast mechanizm jak dochodzi do podzialu ceny akcji jest inny.

Ale tu juz odbiegamy od tematu xD nadal szukam akcjonariuszy Tesli co mieli akcje w sierpniu 2020r i trzymali je w #!$%@? mBanku
Ale tu juz odbiegamy od tematu xD nadal szukam akcjonariuszy Tesli co mieli akcje w sierpniu 2020r i trzymali je w #!$%@? mBanku


@kolin4: ja nie miałem ale miałem kiedyś akcje w mBanku w których ustawiłem DRIP i nie mieli problemu z reinwestowaniem dywidend, myślę że nie będą mieli problemu z splitem dywidendowym i się normalnie pojawią w formie akcji.

A na infolinii nic nie wiedzą? To kogo oni tam zatrudniają?