Wpis z mikrobloga

@wstalemwczesnierano: czyli jak jade na drugi koniec Polski po przyczepę to tam najpierw robię przegląd haka, później przyczepy. Czy Wydział Komunikacji tez muszę odwiedzić tam na miejscu? A co jeśli przyczepa nie przejdzie przeglądu? Dostanę 14dni na naprawę usterek i mogę sobie z kwitkiem jechać? ʕʔ
@jonasz123: nie wiem jak z przyczepą, ale przegląd haka robisz w stacji diagnostycznej, dostajesz kwitek i teoretycznie możesz już jeździć. Ale żeby mieć wbite w dowodzie, to musisz sie z tym kwitkiem wybrać do urzędu komunikacji i tam Pani wpisze w dowodze że jest hak.
@dzana: @wstalemwczesnierano: @s---k: Ciekawy wątek. To ja jeszcze zapytam - mam samochód z 7 fotelami, ale w dowodzie mam 5. Czy mandat się dostaje za fotele czy za osoby na fotelach? Nie mam 6 znajomych, wiec w życiu tyle osób nie będę woził, ale nie mam co zrobić z tymi dwoma fotelami jak wymontuję. Czy jak mnie policja zatrzyma i będzie czepiać to mam mówić, że to fotele dla
@nalej_mi_zupy: kumaty policjant widząc niezgodność danych w dowodzie ze stanem faktycznym zatrzyma dowód rejestracyjny i odeśle na skp. Diagnosta jak zobaczy więcej miejsc siedzących niż wynika z dowodu pogoni do wydziału komunikacji.

Fizycznie nie możesz mieć więcej miejsc niż w dowodzie. A gadki o fotelach dla psów lepiej sobie darować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz to wyprostować to czeka cię wycieczka na okręgowa stacje kontroli pojazdów o
Czy mój plan jest ok?
1. Montuje hak i jadę na przegląd haka.
2. Idę do urzędu komunikacji albo i nie.
3. Jadę po przyczepę i na miejscu robię jej przegląd.
4. Diagnosta ma 3 opcje:
- podbija i jest super
- nie podbija ale daje 14 dni na naprawę usterek i mogę jechać dalej, a ja dojezdzam na działkę i mam gdzies te 14 dni
- nie podbija i daje ban
@dzana: @wstalemwczesnierano: tylko ja częściej będę jeździł bez trzeciego rzędu, a nawet planuję czasami jeździć bez drugiego. Więc nie wiem, czy jest sens to wbijać. Chyba, że jest mniejszy potencjalny mandat za mniej niż w dowodzie niż za więcej niż w dowodzie.

Mam nadzieję, że jak będzie kumaty policjant i zobaczy fotele z trzeciego rzędu złożone na boki to właśnie się nie #!$%@? bo w sumie nie ma o co.
@nalej_mi_zupy: ja bym się nie spinał, kontrole i tak są mega rzadkie, szczególnie jak jeździsz w miarę normalnie. A nawet jak już Cie złapią to duża szansa, że policjant na to nie zwróci uwagi albo będzie miał wywalone.
@dzana: @wstalemwczesnierano: Rozumiem, że z hakiem jest tak samo? Mandat za sam fakt posiadania haka, a nie za ciągnięcie czegoś na nim?

Chciałem se założyć hak, żeby raz na rok coś przeciągnąć po lesie. Ale widzę, że już mnie czeka wizyta w urzędzie - czego chciałbym uniknąć bo urzędy w Polsce mnie autentycznie wysadzają i potem przez 3 dni muszę pić melisę.

Jak już tam mam iść to mi doradźcie,