Wpis z mikrobloga

Chińczykowi wystawiasz negatywną ocenę:

Panie my przepraszamy, panie proszę dogadamy się, wysłałem już do pana szanownego darmowe gadżety warte więcej niż to co pan zamawiał. Zmień pan ocenę proszę...

Polakowi wystawiasz negatywną ocenę:

Kwiii kwiii przesądowe wezwanie do USUNIĘCIA oceny, bo to mnie oczernia kwiii kwiii


@niochland: coraz rzadziej spotykane niestety
  • Odpowiedz
btw takie teksty to nie wynikają poniekąd stąd że allegro #!$%@? dodatkowe marże jak ocena sprzedającego nie jest maksymalna czy tam prawie?
  • Odpowiedz
Przedsądowe wezwanie pisane na email, takich jeszcze nie widziałem xD. Ja jeszcze nie widziałem sprawy o zniesławienie sprzedawcy na allegro oceną za produkt xD. Dla mnie to nie jest zniesławienie, a ocena usługi.


@DevilsAdvocat89: Przecież sytuacje są różne i zdarzały mi się sytuacje gdy ktoś dawał negatywa, mimo że wszystko było dobrze bo np. wkurzały go maile od Allegro z przypomnieniem o wystawieniu oceny, więc dał mi negatywa bo tak. Taka
  • Odpowiedz
@Herubin: Każda sytuacja upoważnia do pozwu, a czy jest zasadny to już kwestia sądu, już widzę gdy ktoś wycenia jedną negatywna opinie na straty tysięcy złotych mając przy tym ponad 95% pozytywnych
  • Odpowiedz
a tak to z mailem to różnie, trafi do spamu. Nie spotkałem się z praktyką wysyłania pism przedsądowych emailem.


@DevilsAdvocat89: tutaj widac ze trafilo :) przesylki poleconej tez nie do konca bo jak ja wysylalem to gosc nie odbieral.
  • Odpowiedz
@dust93:
1. Nie odpowiadać, to wówczas takie #!$%@? jest nic niewarte.
2. Aby cie skutecznie w ogóle mogli pozwać, muszą znać twoje dokładne dane w tym adres. Plus mieć dowód że wystawili wezwanie przedsądowe w sposób skuteczny (np. za potwierdzeniem odbioru przez pocztę). I tu leży pies pogrzebany, teoretycznie jeśli jest to jakiś słaby furiat, to będzie bawił się z policją, namierzaniem autora po ip autora komentarza etc, ale prawda jest
  • Odpowiedz
Tak z ciekawości, oceniając sprzedawce ocenia się 4 rzeczy. Dlaczego oceniliście obsługę klienta i dostawę na 1 gwiazdkę skoro wszystko było ok tylko produkt jest niskiej jakości?

Bo mogę.


@dust93: No to widzę trafił swój na swego XD
  • Odpowiedz