Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym rozpocząć zabawę z planszówkami. Jedyne w co do tej pory grałem, to Monopoly. Prośba o polecenie czegoś ciekawego i w miarę prostego na start, do pogrania z rodziną.
#grybezpradu
#gryplanszowe
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Romare: podobnie jak osoby wyżej polecam Azul (proste zasady, estetyczna gra, dobra dla osób w każdym wieku), są różne wersje, polecam tę klasyczną najbardziej. Z imprezówek polecam Bang (fajna gra, proste reguły, małe pudełko, więc łatwo zabrać ze sobą), Dixit (taka klasyka na wiele osób), pięknie wykonana, zasady proste) oraz tabu i tajniaków. Miszmasz jest mega intuicyjny, fajna zabawa, idealny na przerwy między cięższymi tytułami, bo to szybka rozgrywka i
  • Odpowiedz
@Romare: Catan - na początek podstawka, potem dodatki bo mechanika jest prosta i jak już pogracie to fajnie będzie urozmaicić rozgrywkę.
  • Odpowiedz
  • 1
Catan - prosta gra, mało zasad, właściwie siadacie i gracie odrazu ok 100zl Terraformacja marsa - gra jest prosta ale jest kilka zależności które trzeba wiedzieć czy można wykonać jakąś akcję, duża regrywalnosc i parę ciekawych dodatków jeśli się podstawka spodoba, można dostać za 100-110 zl

Kroniki zamku avel - kolejna prosta gra ale bardziej do grania z dziećmi, duża losowość bo polegamy na rzutach kością, cena ok 100-110 zł Everdell -
  • Odpowiedz
@Xyle: wyszła drugą edycja i ona jest dostępna np. na stronie Rebela. Imo nawet ładniejsza od poprzedniej, ale tę starą wersję mam i też jej wygląd lubię.
  • Odpowiedz
Interesuje mnie prosta do przyswojenia zasad, mainstreamowa gra dla osób w różnym wieku, bez ograniczeń liczby graczy.


@Romare: Potwory w Tokio (tłumaczenie zasad to 5 minut, od 2 do 6 graczy, najlepiej moim zdaniem chodzi od 4 w górę), Sabotażysta (prosta karcianka, kilka minut tłumaczenia zasad, do 10 osób, moim zdaniem od 5 gra się komfortowo), Sushi Go (do 5) lub Sushi Go Party (do 8) - proste zasady, szybka,
  • Odpowiedz
@Romare: res arcana, zaginiona wyspa arnak, brass birmigham (specjalnie tam dużo zasad nie ma, ale trudność polega na wytężeniu umysłu by wygrać)
Jak masz duże dzieci lub chcesz grać z samymi dorosłymi osobami to będziecie się cieszyć z grania w te gry. Gorzej jeżeli rodzinka chciałaby pograć, ale nie chce myśleć.
Co do azula to sprawdź czy coś takiego ci w ogóle podoba. Mi to nie przypadło do gustu, podobnie
  • Odpowiedz
@Romare: Mi w wyborze gier pomaga oglądanie na yt przykładowej rozgrywki albo recenzji. Z prostszych gierek polecam kaskadię, brzdęk, szarlatanów z pasikurowic, wsiąść do pociągu, palec boży.
  • Odpowiedz