Wpis z mikrobloga

@win0: Interesuje mnie prosta do przyswojenia zasad, mainstreamowa gra dla osób w różnym wieku, bez ograniczeń liczby graczy. Coś jak Harry Potter w świecie książek.
@Romare: Potem musisz przekminić,

czy szukasz gier imprezowych - czyli spotykacie się i przy okazji coś rozegracie - wtedy np. tajniacy, dixit, Munchkin, szeryf

czy szukasz czegoś "na poważnie" to polecam Zamki Burgundii, Brzdęk (są dwa rodzaje, obojętnie który)
@Romare: na start:
- Cyklady - fenomenalna gra strategiczno licytacyjna w settingu mitologii greckiej, gdzie na tytułowych cykladach będziecie wkupowali się w boskie łaski i próbowali zbudować metropolie przy okazji tocząc bitwy morskie i lądowe z pomocą wojsk i mitologicznych stworzeń
- nanty narking - Bardzo prosta i szybka gra karciana z ukrytymi tożsamościami, gdzie na planszy wiktoriańskiego londynu będziecie stawiali swoich agentów i podstępnie zagrywali karty z ręki.
- Everdell
@lizakoo: znam każdą pastę, ale czemu? :P

Cyklady to bardzo ciężka gra, że ostatnio sprzedałem ją ze wszystkimi dodatkami bo nikt nie miał siły w to grać - a sami wyjadacze się spotykają.

Carcassonne jest losowe, ale gry które są mało losowe są zazwyczaj też trudne i nie polecam ich na start dla kogoś kto próbuje się przekonać do planszówek. Jakbyśmy chcieli się pozbyć losowości to polecam np. Agricolle czy Teraformacje
@ImbaJakichMalo: no, bo polecasz grę w wersji big box dla kogoś kto chce kupić pierwszą, nowoczesną grę planszową.

Bardzo wiele gier tłumaczę ludziom czy to nowym, czy starym wygom. Cyklady tłumaczyłem już z 20 osobom i każdy za pierwszym razem zrozumiał i wiedział co ma robić. Jedynie w każdej nowej rundzie po pojawieniu się nowych stworów tłumaczyłem wszystkim co dany stwór robi, żeby przed licytacją już wiedzieli gdzie chcą ulokować swoje