Wpis z mikrobloga

@Krzakol: mieszkam we Francji więc namiar pewnie nie pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chce białego niemieckiego/szwajcarskiego


Niemiecki a szwajcarski jest różnica.
W ogóle chyba nie ma białych niemieckich?
@PiotrFr ja w UK, i ciezko znalezc. Jak na polnocy to moge sprobowac :) nie wiem jak z papierami.

No jest roznica ale nie jest ogromna, nie znam sie dobrze. Pies musi ze mna bardzo duzo biegać i byc mądry, wiecej nie wymagam. Srednie/krotkie wlosy.

Biale niemieckie istnieja i sa przepiekne, widziałem nawet w czerwcu!
@PiotrFr: U mnie był problem z imieniem, ale w końcu wpisałem po prostu Biały w translator i dałem na japoński, jako że to japońska rasa. Wszystkim się spodobało i tak już zostało
@Krzakol:

Biale niemieckie istnieja

Ciekawe bo nawet w google nic nie znalazłem.

No jest roznica ale nie jest ogromna


Uwierz mi, że jest ogromna. Z wyglądu to one się tylko umaszczeniem różnią ale charaktery są zupełnie pezeciwne. Szwajcar jest trudniejszy i wymagający. Sam traktowałem z przymrużeniem oka to co mówią i piszą o tej rasie ale jak na razie 100% prawda xD
A miałem kiedyś niemieckiego
@Krzakol:

white German Shepherd has a very subtle difference in temperament compared to the standard German Shepherd breed. Because he’s been refined to be used more as a companionship dog than a guard dog

I tu jest clou ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krzakol: @PiotrFr: nie ma białego niemieckiego, to jest kolor niezgodny ze wzorcem i do dostania tylko w pseudo albo jako odpad przy hodowli.
BOS i niemiecki to jest jedna "podstawa", tylko białe niemieckie zostały w pewnym momencie wykluczone z rasy i tak powstał BOS
@Krzakol: a nie wiem, jak jest w wiki, ale dyskusje o białych owczarkach często się przewijają, zwłaszcza, jak wchodzi temat innych kolorów (uznawanych za wadę) jak liver czy (uznanych za ok) całych czarnych.