Wpis z mikrobloga

@bartolomis: trochę kisnę jak ludzie z miasta myślą, że wieś to jakieś magiczne miejsce gdzie wszystko jest lepsze xD na żadnym jarmarku ani festynie nie dostaniesz jedzenia za darmo, chyba że coś sobą zaprezentujesz, np. udostępnisz trampolinę dla dzieci, albo zorganizujesz pokaz strażacki czy inną pierdołę. Albo jesteś najlepszym kumplem sołtysa. Ludzie na wsi to też złotówy, każdy chce zarobić. Nikt nie rozdaje żarcia za darmo wszystkim mieszkańcom


Trochę prawda, ale-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartolomis: Jako stały bywalec wiejskich festynów nie potwierdzam. Ostatnio za kiełbaskę z grilla płaciłem 25zl fakt nie 50zl jak na obrazku ale ceny za każde gówienko watę cukrowa czy za zjeżdżalnie dla dzieci trzeba było płacić. Co innego strefa VIP dla radnych gdzie panie z KGW podawały dla nich swojskie pierogi, mięsiwo nalewki za frajer byle by wójt gminy razem ze swoją świta mógł się za friko #!$%@?ć i nazreć
@Limonene: u mnie na wsi co roku u straży (naprzeciwko szkoły) za darmo dla dzieciaków rozkładają dmuchane zjeżdzalnie, jest grill, wszystko za friko. jedynie jak piwka chcesz się napić to płacisz 4zł, ale dużo chętnych nie ma bo to święto dla dzieciaków, wiadomo. pozdrawiam
@Limonene > na żadnym jarmarku ani festynie nie dostaniesz jedzenia za darmo
u mnie na wsi na festynie, jest wszystko na koszt gminy, jedzenie, tj. grochówka, kiełbasa z kapustą, nawet herbata z prądem ¯_(ツ)_/¯
@Limonene: U mnie w mieście wojewódzkim organizowali festyn rocznie na moim osiedlu gdzie było żarcie i picie za darmo do bólu z grilla więc się dało łącznie z konkursami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Limonene: bywają takie festyny, ale to dostajesz z zakładu pracy jakiś bon czy kupon, albo talon, i masz tam napisane 3 kiełbasy, ale to zamknięte imprezy zakładowe, a tak za darmo nic nie ma, w ogóle ludzie z poza firmy nie powinni tam być, ochrona zawaliła
@Limonene: Zależy jaki festyn i zależy jaka wieś ;) Nie tak dawno temu, dosłownie po drugiej stronie ulicy, na boisku był festyn, na którym każdy mógł liczyć na darmową kiełbasę z grilla :) Na innym trzeba było sobie samemu kupić. Zależy to też wszystko od tego, kto organizuje taką imprezę ;)