Wpis z mikrobloga

Słucham sobie czterech robotników, takie skrajnie prawackie treści że włos się na głowie jeży. Jeden w pewnym momencie stwierdził nawet (na poważnie!) że "myśmy" to zwalili że nie najechaliśmy od razu Ukrainy żeby odzyskać część terenów. Pozostała trójka nie widziała w tym nic zdrożnego.

Taka jest w Polsce mentalność.
Żadnego poprawiania bytu poprzez żądania podwyżek, jakieś narodowe patrzenie na świat a nie klasowe, agresja. I tak Polacy uważają się jacy to są lepsi od Rosjan. A sami tolerują taką #konfederacja w sejmie.

I co gorsza - to sami robotnicy szukając jakiegoś kontestowania obecnego systemu z braku laku zaczynają słuchać radykałów prawicowych i są pod ich wpływem. #lewica praktycznie nie jest w stanie do nich dotrzeć. Najlepsze że oni stwierdzili że "mało jest takich jak oni, którzy cokolwiek więcej czytają i mają wiedzę i myślą tak jak oni" xD. No właśnie dużo, jak na pięciu kolesi tylko ja się z nimi nie zgodziłem, a czterech to powtarzało.

#antykapitalizm #ruskieonuce

Czasem mam ochotę to wszystko olać i tych robotników zostawić samym sobie i niech zdychają. Czasami mam poważne chwile zwątpienia.
  • 8
@M_xxx: no niestety tak to działa, że jak ktoś posiada małą ilość nazwijmy to prawdziwej- naukowej wiedzy, tym bardziej będzie popadał w spiski i wiedzę 'tajemną' 'ekskluzywną' która często jest zwykłym szuryzmem. A próby tłumaczenia takim oświeconym, że się mylą i są na to wręcz matematyczne dowody, to reagują agresją, gdyż ich foliarskie poglądy są jednym czym odróżniają się od tych prawdziwie mądrych ludzi. A jako, że są zbyt leniwi/głupi/brak im
@Hb555: Lewica to pedały co chcą im zabrać pieniądze - takie coś udało się przeforsować prawicy nawet wśród robotników. Powtarzam #!$%@? - wśród robotników. Ja #!$%@?ę...
Ale to nie chodzi już o to żeby oni głosowali na jakąś "Lewicę", tylko przynajmniej upomnieli się o podwyżki w czasach inflacji i gdy ich pracodawca ma gigantyczne zyski. To ten temat dla nich nie istnieje. Za to gotowi są walczyć do ostatniej kropli krwi
Czasem mam ochotę to wszystko olać i tych robotników zostawić samym sobie i niech zdychają. Czasami mam poważne chwile zwątpienia.


@M_xxx: no to zostaw robotników komuchu, zawsze jak tacy jak Ty się ich tykali to wychodziło tragicznie.
@M_xxx: Niestety lewica jak postanowiła wejść w romans z liberalizmem od razu odrzuciła ruch robotniczy, co z perspektywy jej nowych, wielkomiejskich ideałów stał się zbędny. I ten elektorat prawie wszędzie trafia w końcu do alt-rightu.

no to zostaw robotników komuchu, zawsze jak tacy jak Ty się ich tykali to wychodziło tragicznie.


@AnhelliWeMgle: Fakt, niech nikt się nimi nie przejmuje. I będzie raj jak w XIX wieku, 16h praca, praca dzieci,
@M_xxx: Bo lewica prawie wcale nie mówi o poprawie sytuacji materialnej takiego robotnika, dziś lewica skupia się niemal wyłącznie na mniejszościach, prawach kobiet itd. Zaryzykowałbym tu nawet stwierdzenie że jedyna mająca jakiekolwiek poparcie "lewica" w sejmie to po prostu progresywiści, a nie socjaliści