Wpis z mikrobloga

1 czerwca 2021 zmieniło się prawo i maksymalna prędkość w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. W związku z tym znaki Strefa 50, które w #warszawa otaczają całe centrum i które są także z innych względów postawione niezgodnie z prawem straciły ostatni argument swojego istnienia.

Jako, że minął już rok od zmiany prawa a te znaki nadal stoją dnia 13 czerwca 2022 napisałem do ZDM Warszawa pismo w sprawie usunięcia znaków. Pismo wysłałem przez #epuap. Wczoraj, 14 lipca czyli po miesiącu milczenia, ePUAP wypluł pierwszą informację co z moim pismem. Otóż, uwaga, zostało dostarczone - otrzymałem Urzędowe Poświadczenie Dostarczenia. Wspaniały ePUAP wyświetla mi teraz nieprzeczytaną jedną wiadomość, mam link do tego poświadczenia ale nie mogę go odczytać. Dostępne opcje pozwalają tylko to poświadczenie dostarczenia podpisać. Wychodzi na to, że już na zawsze będę miał nieprzeczytaną wiadomość.

O sprawie usunięcia znaków będę informował w ramach rozwijania się sytuacji.

#polskiedrogi #znakidrogowe #usunznak #autostradypolska
  • 9
@ZenoChame: jak stoi jeden to nie. Jak stoi kilkadziesiąt na krótkim odcinku gdzie i tak ich nie widać, a pod spodem mają jeszcze rozprawki na kilka akapitów, to już słabiej :>

Dobrze OP ciśnie.
@annotate:

tak działa epuap, najpierw potwierdzasz odbiór - co w praktyce wygląda jakbyś podpisywał dokument :D - a potem

dopiero możesz go obejrzeć.


Ja jestem za głupi na obsługę tego systemu. OK, podpisałem to Urzędowe Poświadczenie Dostarczenia, wszedłem tam z powrotem (bo po podpisaniu przeniosło mnie do strony głównej a nie do poświadczenia) i już raportuję co dalej:

Pojawiło się nowe pismo od ZDM. Pismo to mówi, że ZDM podjął działania
@ZenoChame:

a to coś przeszkadza, że stoją te znaki?


Mamy znaków za mało czy za dużo na naszych drogach? Dodatkowo czasem ten znaki są niespójne, czasem odwołują coś, czego nie ma. Czasem np. wyłączają jakiś fragment jak np. Rondo Radosława. Generalnie Rondo Radosława w tej kwestii to w ogóle największa patologia. Patrz to miejsce:

https://www.google.com/maps/@52.2557137,20.9818789,3a,75y,164.39h,83.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1sP5XiCeZwCE03U6OxBM-geg!2e0!7i16384!8i8192

Ktoś kiedyś uznał, że w tym miejscu (za plecami względem widoku) na Jana Pawła nie wolno