Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #mbank #kredyt

Kredyt hipoteczny mBank. 200 000 zł kredytu + odsetki. Spłacając ratę 1440zł miesięcznie do końca okresu kredytowania wychodzi mi ponad 400k zł.

Po wypłacie mając większą sumę na koncie sprawdzam o ile skróciłbym okres kredytowania wpłacając jednorazowo x zł. I tu się rodzą moje pytania.

Wpłacając 279zł skracam okres o miesiąc. Ok. Wpłacam 3.5k i skracam okres o 12 miesięcy. Policzmy. Kredyt jest jeszcze na 24 lata. 3.5x24=84000. ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale jak. Mam do spłaty 200k a nadpłacając 84k spłaciłbym kredyt? Niech ktoś mnie oświeci.
marcinstanislaw1073 - #kredythipoteczny #mbank #kredyt 

Kredyt hipoteczny mBank. 2...

źródło: comment_1657865377lccWrfVAOhgWYbvchwCPHx.jpg

Pobierz
  • 20
@marcinstanislaw1073 Tak się tego nie liczy, jak wyżej pod koniec kredytu 3,5k zł będzie skracać przy założeniu raty 1440 zł, o 2,5 miesiąca.

czyli lepiej teraz nie nadpłacać mając wolne 4k tylko zbierać np. do końca wakacji kredytowych?


Nie, lepiej nadpłacać jak najszybciej bo jak kasa leży to czekając nie wiadomo na co tylko tracisz kasę na codziennie naliczanych odsetkach. Jeżeli chodzi o wakacje to praktycznie nie ma znaczenia dla kosztów czy
@marcinstanislaw1073: ja co miesiąc nadpłacam po kilka złotych i tak za radą jednego z mirków nie biorę póki co skrócenia okresu a zmniejszenie raty bo odsetki są na dany dzień liczone i rozbijane na cały okres, więc albo mogę mieć mniejszą ratę albo taką samą przez cały okres. A odsetki ciągle takie same. Przelicz sobie co lepiej ci się opłaca. Nadpłacając w pewnym momencie możesz mieć do spłaty 20k przez 10lat.
@seta1991 Słusznie bo jak płacisz obniżoną ratę 1500 zł i nadplacasz 500 zł to jest to samo co rata 2000 zł nieobnizona. Płacenie tylko niższej raty oczywiście kosztuje więcej.

PS. Odsetki nie są rozbijane na cały okres (nie wiem jak to sobie wyobrazic nawet) tylko liczone na bieżąco, codziennie od bieżącego kapitału do spłaty. Dziś wiszę 500k zł to dziś bank naliczy mi X od 500k zł, za miesiąc wiszę 499700 zł