Wpis z mikrobloga

Przy okazji zbliżającego się kryzysu energetycznego, ustaw o zbieraniu chrustu i apelu premiera, aby ludzie ocieplili domy i najedli się przed zimą przypominam: można było takiej sytuacji w 100% uniknąć - gdyby rząd przeznaczył kasę z handlu emisjami co2 na to do czego miała służyć czyli transformację energetyczną i postawienie np. kilku bloków jądrowych, nie mówiąc już o wspieraniu energii odnawialnej, którą to branżę zamiast wspierać zwyczajnie rozwalił.

Kasę postanowiono przewalić w całości na emerytów i bombelki.

Dziękuję za uwagę.

#gielda #energetyka #kryzys #wegiel #ropa #takbylo
  • 73
  • Odpowiedz
@mickpl: co z tego ze dali na bombelki i emerytów! Dzięki temu mamy w Polsce świetna inflację i mega drogie kredyty mieszkaniowe! Paliwa drogie. Węgiel drogi. Korupcja i nepotyzm w rekordowej skali. Trybunał konstytucyjny partyjny. Prokuratora partyjna. Sądy po części przejęte. Policja brutalna i partyjna. Mafia kwitnie. Media wykupywane przez Orlen. Wyraźnie widać ze warto było to poświęcić dla b500 plus i emerytur.
  • Odpowiedz
@mleko3-2procent: za każdym razem słyszałem u babi - synek, kto tyle dał ? jak ja nie miałam 10pln na dziecko ( a mieli 4) w miesiącu, a Wy dostajecie po 500pln .. no i emeryturę dają, i podwyższyli - jest cudownie

czekam kiedy się w końcu obudzą bo kiedyś było to samo z fotoradarami - ojeju, jak to dobrze, że są. nie ma wariatów na drogach i jest super!! -
  • Odpowiedz
z samej fotowoltaiki moc zainstalowana to już 10 GW. Według zeszłorocznych założeń taka moc miała zostać osiagnięta za 20 lat.


@jellyfish432: Co z tego, skoro część tej energii latem idzie w powietrze, bo ludzie nie mogą oddawać jej do sieci, by odebrać ją wtedy, kiedy potrzebują, bo nie mogą wyprodukować?
  • Odpowiedz
@mickpl: Moi rodzice ocieplili dom za kasę z rządowego programu termomorernizacyjnego, ale wykopki no wszelki wypadek wolą jechać po rządzie dla zasady....
  • Odpowiedz