Wpis z mikrobloga

Gratulacje dla kredytobiorców, Duda jednym podpisem efektywnie umorzył około 10% kapitału kredytów tym, którzy będą nadplacali. Czyli darmowe 2-3 lata mieszkania za darmo przewagi nad tymi, którzy nie brali kredytu. A jeszcze dodać ceny nieustannie rosnące w górę. Kto się nie pakował jest już 5 lat życia w plecy.
Kto nie wziął po kule przegrał życie ehhh ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#nieruchomosci #inflacja
  • 16
@sklerwysyny_pl: Mozliwe ze przesadziłem, może być bliżej 5-8% zależnie od WIBORu. Generalnie 8 razy zamrożony kredyt pozwala Ci za darmo spłacić kapitał w wysokości ~8/12 rocznego oprocentowania kredytu.
@Pshybysz jakby nie patrzeć te wakacje oznaczają że nie stać Cię na spłatę kredytu, w biku będzie to pewnie wyglądało jakbyś miał opóźnienia w spłacie rat. A za 5 lat będzie płacz i rząd ratuj bo milion ludzi jest na czarnej liście obrzydliwych banków
A za 5 lat będzie płacz i rząd ratuj bo milion ludzi jest na czarnej liście obrzydliwych banków


@Pentylion: banki beda sie zabijały w wciskaniu kredytów. Kto wykluczy najlepsza grupę?
@Anakee no nie wiem, dla banku dobry klient to taki który weźmie dużo, będzie dlugo i dużo płacił ale będzie płacił. Ci którzy nadplacaja i np spłacają w 5 lat kredyt wzięty na 30 to źli klienci. Jeśli bank raz straci na czyimś kredycie (nie straci ale po prostu mniej zarobi) i z takiego powodu to moim zdaniem będzie już na cenzurowanym. Nie jestem bankierem, tak sobie gdybam, wiem mniej więcej z
Gratulacje dla kredytobiorców, Duda jednym podpisem efektywnie umorzył około 10% kapitału kredytów tym, którzy będą nadplacali.


@molski: mógłbyś wyjaśnić? Ja byłem przekonany, że wakacje kredytowe na 3 miesiące oznaczają, że nie muszą przez 3 miesiące spłacać. Jak to się ma do 10% jak kredyty hipoteczne są raczej na 300 miesięcy niż na 30 miesięcy?
@malinq: Załóżmy ze masz 300k kredytu do spłaty, RRSO 8%, czyli powiedzmy około 25k do spłaty w rok czyli rata miesięczna ~2100.
Państwo właśnie dało kredytowiczom 8 takich rat za darmo. Mogą w ten sposób splacic ~17k kapitału czyli około 5-6% całości za DARMO (przyznaje się, przesadziłem z 10% póki co).
Nadpłacony w ten sposób kapitał na dłuższa metę da o wiele większe oszczędności, więcej niż 100k na przestrzeni całego okresu
@molski: to nie dotyczy nowych kredo, więc ulży części, która obecnie ma ciężko(hajs #!$%@?) a nadplaca będą tylko ci, którym i tak rata nie ciążyła. Ceny pewnie lekko będą spadać przez 2 lata, żeby później znów wystrzelić.