Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że na laptopie mam niezbyt szybki procek i zaledwie 2 gimba ramu, postanowiłem zmienić Dragona (czy Chromium, Chrome, jak kto woli) na Firefoxa. Wszystko OK, tylko niech ktoś mi wytłumaczy jak zrobić, żeby jak klikam kółkiem myszy na zakładkę (żeby się ona otworzyła w nowej karcie), to żeby mnie do niej nie przerzucało, tylko żeby się ona otwierała w tle. Jak kliknę na link, to otwiera się w tle. Jak kliknę na zakładkę to od razu mnie przerzuca do nowej karty.

W Chrome tak mam, jak osiągnąć to w firefoxie?

#chrome #firefox
  • 12
@Loczus: Tak, to działa, ale po prostu nie chcę przy otwieraniu nowej zakładki w nowej karcie używać myszki. W Chromie miałem tak, że klikałem kółkiem i się otwierało w tle. Tutaj tak nie ma. Może idzie coś wygrzebać z about:config?
@bslawek: Nie chodzi o to. Jeszcze raz: Jeśli kliknę kółkiem link na stronie, otwiera się on w nowej karcie w tle. Jeśli kliknę kółkiem w zakładkę, otwiera się ona w nowej karcie i od razu jestem do tej karty przerzucany. Chcę, żeby zakładki kliknięte kółkiem również otwierały się w tle.
@bslawek: Mam odznaczone. I linki działają w tle, ale zakładki (z paska zakładek) już nie. Jaką masz wersję firefoxa? 26?

@patrolez: Czytaj wyżej. Nie chcę dotykać klawiatury przy otwieraniu zakładek. W dodatku jeśli już, to CTRL, bo shift powoduje otwarcie w nowym oknie.
@bslawek: To nie wiem, czemu u mnie to nie działa... Ta sama sytuacja jest, jeśli kliknę prawym i otwórz w nowej karcie. Jak klikam na link ze strony - otwiera się ona w tle, jak kliknę tak w zakładkę - od razu mnie do niej przerzuca.
@Czipsu: wiem o co ci chodzi.ale nie wiem czemu u mnie to dziala, a u ciebie nie.. poszukaj w suporcie ff, ewentualnie rano zobacze.. bo ja spadam spac bo o 7 musze byc juz na nogach. dobranoc