Wpis z mikrobloga

Gdy byłem młodszy często zmieniałem pracę i to mi pokazało czym jest przegryw a to co piszą na wykopie to zwykłe #!$%@?. Generalnie w każdym kołchodzie gdzie brali każdego czy to sklep RTV czy produkcja miałeś "starych" pracowników xD którzy w firmie spędzali lata. Generalnie mega często zdarzały się że takie osoby próbowały mobbingować młodszych pracowników przez co ci często uciekali, sam byłem z początku lekko byczkowany przez kolesia 40+ chodzącego na siłke na sterydach który pracował w tym sklepie 15 lat i dowartościowywał się tym że ktoś może czegoś nie wiedzieć (Jesteś pracownikiem od wszystkiego na markecie RTV, pracujesz 3 miechyi nie znasz się na aparatach bo zawszę miałeś to gdzieś? Hurr...durr.. jak możesz) Kiedyś byłem mega zły o nich za to bo tego po prostu nie rozumiałem a dziś..

Dziś mogę tylko tym osobom podziękować. Szybko nauczyli mnie że w pracy bardzo łatwo można się zasiedzieć, że warto się rozwijać i na tym powinieneś się skupić bo to otworzy drzwi do wszystkiego a nie jakaś pogoń za imprezami/loszkami. Jasne że czujesz frustracje w wieku 2x lat gdy nie masz dziewczyny ale to czas który możesz spożytkować tylko i wyłącznie z korzyścią dla siebie. Po latach rozumiem frustrację tych ludzi i bardziej wole być przegrywem bez dziewczyny niż na ich miejscu, ludzie po 40ce którzy zarabiają gówno-minimalną, mają żonę która zazwyczaj już też ma na nich #!$%@?, utuczona bo wie że i ta nic lepszego nie znajdziesz, dziecko na głowie gdzie zarabiasz tak naprawdę gówno-groszę i tak naprawdę nic w tym życiu nie możesz zrobić a zostaje ci powolna śmierć. Zostawisz babę z dzieckiem? No i już widzę to stado chętnych na 40 latka bez perspektyw i pieniędzy xD a utrzymywanie się samemu z takiej pensji to samobójstwo gdzie raz zarobisz fajną premię a raz minimalna. Emigracja? No już cię wezmą do Hansa na magazyn w wieku 40+ lat gdzie obok mogą mieć mnóstwo młodych zdrowych, sprawniejszych. Przekwalifikowanie się? Umysł już w tym wieku jest mniej sprawny a już widzę jak chłop przed 50 zaczyna wielką karierę w jakimś korpo xD Gdzie na jego miejsce jest 20 innych. Kompletnie nie widzę wyjścia z ich sytuacji gdzie chłop w wieku 2x lat może rozwinąć się w jakiejś specjalizacji, zarabiać dobry hajs i co weekend zamawiać prostytutki na chatę i się z nimi bawić. Już nie mówie o kwestiach zdrowotnych takiego 40 latka. I co najśmieszniejsze tacy ludzie mnie życia chcieli uczyc

Jak masz 2x lat to masz gówno a nie przegryw, jesteś po prostu w dupie ale z perspektywą że możesz jeszcze wszystko, przegryw zaczyna się po 40 ce bo już niewiele w tym życiu zmienisz

#przegryw #pracbaza #depresja #kolchoz #zalesie
  • 13
@AleDlaczegoTak: "widze że zapadl Ci w głowę ten 40-latek. A Ty byles taką #!$%@? ze pewnie nawet piłeczki nie odbiles " - No właśnie się postawiłem wkońcu bo stwierdziłem że najwyżej wole wyłapać #!$%@? niż się dawać gnoić jakiemuś typkowi xD. Wynik taki że chłop się ze mną zaprzyjaźnił i do teraz mi zyczenia na fb wysyła
Jak masz 2x lat to masz gówno a nie przegryw, jesteś po prostu w dupie ale z perspektywą że możesz jeszcze wszystko, przegryw zaczyna się po 40 ce bo już niewiele w tym życiu zmienisz


@comamtuwpisac: No, ale jak z tej dupy wyjsc?
@comamtuwpisac: no i nauczyłeś sie cennej lekcji. Sam tak miałem pracując w gówno gastro czy fizycznych kolchozach. Postawisz sie takiemu "alfie" Placówki, albo będziesz miec w niego po prostu #!$%@? i nie dajesz na siebie naskoczyć i nagle zyskujesz przyjaciół xd najśmieszniejsze, ze przy pracy na dużo większym sianie i na duzo "wyzszym poziomie" Te same zasady ubrane w ładny strój dalej lataja
@comamtuwpisac: przypomniałeś mi początki mojej pracy w IT. Tak samo potężni panowie administratorzy (wtedy wydawało mi się dużej infrastruktury, a to w praktyce zacofane małe gówno było) nie będą przecież rozmawiać ze studentem robiącym na 1 linii wsparcia. Jakieś passive agressive zachowania z gatunku "kogo oni teraz zatrudniają". Z perspektywy czasu to teraz widzę, że byli po prostu smutnymi zgorzkniały facetami pod 50 przyspawanymi do roboty w budżetówce za psie pieniądze