Wpis z mikrobloga

@Zwyczajna2019: #steam #ubisoft #origin #blizzard #epicgames #drm #gry #grypc te i im podobne platformy moim zdaniem zniszczyły piękno grania w gry na PC.

Zaczęło się ponad dekadę temu od Diablo III i SimCity, gier które w trybie dla jednego gracza wymagały stałego dostępu do sieci. Szokiem dla mnie była również gra Civilization V, która wymagała internetowej aktywacji i instalacji Steam do grania w trybie dla jednego gracza. To były dla mnie początki koszmaru, początki upadku gamingu jaki kochałem :( To koszmar, że muszę żyć w świecie, w którym płacę za wypożyczenie gry. Ja chciałbym mieć możliwość instalacji gry z nośnika (DVD albo pliku instalacyjnego takiego jaki mogę pobrać na GOG Galaxy). Problemy z internetem, upadek Steam, Ubisoft, Epic Games, Origin automatycznie oznaczają, że nie pogram już w gry za które zapłaciłem :( A masy się z tego cieszą i na portalach technologicznych nazywają postępem. Ludzie to jest regres! Dystrybucja cyfrowa jest regresem, niewolnictwem, cofaniem się w rozwoju to koszmar, który będę krytykował póki żyję! Wystarczy jakiś kataklizm, wojna na innym kontynencie, problem z serwerami i gracze mają problem. Nie wszystkie gry wam zadziałają w trybie offline, a co jak będziecie musieli zrobić format i postawić system operacyjny od nowa? Co zrobicie jeśli Putin wam poniszczy światłowody na dnie Bałtyku? Ubisoft we wrześniu wyłączy mi serwery Far Cry 3 łącznie ze wszystkimi DLC i co mogę z tym zrobić? Zapłaciłem ze Far Cry 3 Deluxe Edition i zostanie mi tylko jakiś dziwny okrojony twór i mogę co najwyżej wypłakać się do poduszki :( Gdyby Far Cry 3 dało się kupić na GOG Galaxy to by problemu nie było.

Cyfrowa dystrybucja gier, wymóg instalowania klientów typu Steam czy połączenia z internetem, wreszcie "wyłączanie" klientom zakupionych przez nich produktów... to jest ciężka patologia! Nie wiem jak można tego nie widzieć. Trudno sobie wyobrazić, żeby podobne praktyki przeszły w jakiejkolwiek innej branży.
Albo to, że jutro mogę nieodwracalnie stracić kolekcję gier wartą kilka tysięcy złotych gdy nie zaakceptuję jakichś przyszłych zmian w regulaminie... Oprócz Chin Ludowych chyba tylko w branży gier prawo działa wstecz. Trudno uwierzyć, że to w ogóle jest legalne. A już niepojęte jest, że ludzie mogą uważać coś podobnego za postęp i rozwój.
  • 63
no to kiszka, może gdzieś znajdziesz save z podobnego momentu i sobie dokończysz?


@nika_blue: w orygnalne Dead Space 3 na głównym kompie zacząłem grać od początku i czasem próbuję wczytać stary save ale cały czas mam ten sam problem. Niestety na oryginalnej wersji gry na PC (XBOX Game Pass) nie działają zapisy gry z Zatoki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wersja z Zatoki ma save z odblokowanymi rozdziałami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zwyczajna2019: a w ogóle system z tymi saveami na xpasie mi się nie podoba, ale sa gry jeszcze gorsze gdzie w ogole nie ma dostępu do zapisu. Np. Far Cry 5. Są w grze błędy przez które nie da sie wyczyścić mapy na 100% i nic się nie da z tym zrobić, bo nie możesz wczytać wcześniejszego zapisu ani go podmienić.

A wiesz moze czy da się jakoś zrobic backup saveów
@nika_blue: hmmm np. na GOG Galaxy mogę pobrać plik instalacyjny każdej kupionej gry (i zawsze to robię, sprawdziłem gra się instaluje i działa nawet na komputerach odciętych od internetu i nie mających zainstalowanego GOG Galaxy). Poza tym ta platforma daje mi możliwość pobierania kopii zapasowej zapisów gry w chmurze. Niestety na EA app, XBOX, Steam, Ubisoft kopii zapisów gry nie da się pobrać (o plikach instalacyjnych gry już nawet nie wspomnę).