Wpis z mikrobloga

@Zwyczajna2019: #steam #ubisoft #origin #blizzard #epicgames #drm #gry #grypc te i im podobne platformy moim zdaniem zniszczyły piękno grania w gry na PC.

Zaczęło się ponad dekadę temu od Diablo III i SimCity, gier które w trybie dla jednego gracza wymagały stałego dostępu do sieci. Szokiem dla mnie była również gra Civilization V, która wymagała internetowej aktywacji i instalacji Steam do grania w trybie dla jednego gracza. To były dla mnie początki koszmaru, początki upadku gamingu jaki kochałem :( To koszmar, że muszę żyć w świecie, w którym płacę za wypożyczenie gry. Ja chciałbym mieć możliwość instalacji gry z nośnika (DVD albo pliku instalacyjnego takiego jaki mogę pobrać na GOG Galaxy). Problemy z internetem, upadek Steam, Ubisoft, Epic Games, Origin automatycznie oznaczają, że nie pogram już w gry za które zapłaciłem :( A masy się z tego cieszą i na portalach technologicznych nazywają postępem. Ludzie to jest regres! Dystrybucja cyfrowa jest regresem, niewolnictwem, cofaniem się w rozwoju to koszmar, który będę krytykował póki żyję! Wystarczy jakiś kataklizm, wojna na innym kontynencie, problem z serwerami i gracze mają problem. Nie wszystkie gry wam zadziałają w trybie offline, a co jak będziecie musieli zrobić format i postawić system operacyjny od nowa? Co zrobicie jeśli Putin wam poniszczy światłowody na dnie Bałtyku? Ubisoft we wrześniu wyłączy mi serwery Far Cry 3 łącznie ze wszystkimi DLC i co mogę z tym zrobić? Zapłaciłem ze Far Cry 3 Deluxe Edition i zostanie mi tylko jakiś dziwny okrojony twór i mogę co najwyżej wypłakać się do poduszki :( Gdyby Far Cry 3 dało się kupić na GOG Galaxy to by problemu nie było.

Cyfrowa dystrybucja gier, wymóg instalowania klientów typu Steam czy połączenia z internetem, wreszcie "wyłączanie" klientom zakupionych przez nich produktów... to jest ciężka patologia! Nie wiem jak można tego nie widzieć. Trudno sobie wyobrazić, żeby podobne praktyki przeszły w jakiejkolwiek innej branży.
Albo to, że jutro mogę nieodwracalnie stracić kolekcję gier wartą kilka tysięcy złotych gdy nie zaakceptuję jakichś przyszłych zmian w regulaminie... Oprócz Chin Ludowych chyba tylko w branży gier prawo działa wstecz. Trudno uwierzyć, że to w ogóle jest legalne. A już niepojęte jest, że ludzie mogą uważać coś podobnego za postęp i rozwój.
  • 63
@Zwyczajna2019: ogólnie do zwykłych gierek mam ustawione max 60fps, ale do strzelanek preferuje 120, jednak jest wrażenie przy np. call of duty jakby grafika szarpała, rozdzielczość 4k na małym monitorze 23" fhd nie ma sensu, a w niektórych produkcjach zabija ich klimat. Najgorsze jest to że na przestrzeni ostatnich lat, mimo zwiększania wymagań to grafika w produkcjach dopuszczonych do sprzedaży nie robi jakiegoś skoku, powiedziałbym że praktycznie się zatrzymała. A wystarczy
kiedy patrzę na te ceny to dochodzę do wniosku, że rozsądn...

...a jest tylko jedna opcja. Nic nie kupować, brać ich na przetrzymanie i rozkręcać czarne kampanie w internecie. Zaporowe ceny naganiają na abonament. Naczytali się w korpo o teorii szturchania i próbują wdrażać. Niestety w sklepach typu Steam, czy nawet GOG, też to znają.

Kupowanie staroci do nadrobienia po <20zł/szt plus ew. jakieś aktualne perełki najlepiej w wersji DRM free i
@matluck: Kupiłem na GOG Galaxy Fallout 1-2, Star Wars Jedi Outcast, Civilization 3-4 i wiele innych gier, które kiedyś były w polskiej wersji, a teraz nie są ;p Do każdej w sieci znalazłem spolszczenie :D Mam nawet Diablo 1 w polskiej wersji z modem Belzebub :) Mam też klasyczne Diablo 1 z polskim dubbingiem oraz Diablo 2 HD PL z modem Plugy :D Oczywiście KOTOR 1-2 też był po angielsku ale
@matluck: bym zapomniał :) Mam na płycie Alpha Centauri (z GOG-a też kupiłem bo tam mieli z dodatkiem) i oczywiście po angielsku. W sieci znalazłem amatorskie niedokończone spolszczenie więc dokończyłem je sam :D Dwa tygodnie tłumaczenia plików txt :D Wszystko działa :)
@dezerter10: wszystko zmierza w stronę chmury i abonamentów. Moim zdaniem nawet kupowanie cyfrówek z czasem zniknie. W przyszłości osoby zbierające gry będą w mniejszości. Już teraz mamy tak wysokie ceny gier, że wiele osób woli wkupić abonament Game Pass (i zdobyć przy okazji EA Play) lub Ubisoft+ O ile nie wykończy nas kryzys ekonomiczny, wojna albo pandemia to za jakiś czas będziemy żyć w świecie, w którym nic nie jest nasze:
@Zwyczajna2019: też wole fizyczny nośnik. Przy abonamencie przeszkadza mi tylko jedno: aby mieć to chcę będę musiał opłacać kilka platform (niczym z netflixem i hbo) co w perspektywie sporadycznego grania nie opłaci mi się to i zrezygnuje.
@nika_blue: @fasola_i_groch: @dezerter10: @matluck: @kaspe: @PEPE_Le_Sfont: @solo_living_yolo: taka sytuacja płacę za Game Pass i gram na PC w Dead Space 3, dokupiłem dodatek Awakened (bo abonament Game Pass go nie obejmuje), zainstalowałem i dziś okazało się, że nie mogę dokończyć gry (mam ukończone prawie 90% Dead Space 3 - byłem w rozdziale 19 więc na samym końcu po śmierci Dannika i aktywacji księżyca). Kiedy próbuję
Może coś przy instalacji się pokielbasilo


@nika_blue: instalowałem w aplikacji XBOX kilka razy i save jak nie działał tak nie działa :( Wczoraj ok godz 23 jeszcze działał normlnie (dlc zainstalowany jest od kilku dni), a dziś już save nie działa :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zwyczajna2019: z tego co widzę w necie to od lat są problemy z save'ami w tej grze, ale jakichś konkrentych porad nie ma. Jedyne co znalazłam jak ktoś podobnie jak Ty nie mógł odpalić dlc po instapacji I niby to pomogło:

"Go to start a new game (same area where you would select a chapter to play, start a co-op game, go to the weapons test chamber, etc.) There should be
@nika_blue: tak naprawiałem grę, potem odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz instalowałem też same dlc i dalej ten sam napis kiedy próbuję wczytać grę :( Z tego co widziałem na YouTube to zostało mi kilka minut do walki z finalnym bossem. Wczoraj w nocy mogłem posiedzieć dłużej i bym grę ukończył.