Wpis z mikrobloga

Mircy co się stało. Idę se chodnikiem w Sztokholmie, na przeciwko jakaś grupa młodzieży, no nie mogłem nie skorzystać z okazji, podchodzę i mówię wprost "przeproście za potop wy ku*wy, szwecja to gówno" nie wiem czy mnie zrozumieli bo mówiłem po polsku. Ale przynajmniej załatwiłem sprawę tak jak trzeba, dopiero teraz nasze kraje mogą współpracować.
#ukraina #rosja #wojna
  • 20
@kam3o: O kurde, faktycznie mają jego pomnik w Sztokholmie. xD

Łączne straty ludnościowe w Wielkopolsce i na Mazowszu można szacować na milion osób. Lepiej pod tym względem było w Małopolsce, gdzie straty mogły wynieść 700 tys. osób. Biorąc pod uwagę, że zachodnia część Korony liczyła przed potopem ok. 3,8 mln osób, straty demograficzne wyniosły 44%.

https://hrabiatytus.pl/2019/06/03/potop-szwedzki-bilans-zbrodni-zniszczen-i-grabiezy/
M4rcinS - @kam3o: O kurde, faktycznie mają jego pomnik w Sztokholmie. xD

Łączne str...

źródło: comment_16575700102RBflzuvhHxy3wQgM7nGmV.jpg

Pobierz
@timeofthe: Takich zbrodni na przestrzeni setek lat było ogromne ilości, ale oczywiście teraz kiedy wojna na Ukrainie to na uciechę rosyjskiej propagandy każdy mówi o Wołyniu, jakby już inne zbrodnie nie miały znaczenia. Czy jak sprawa Wołynia w końcu zejdzie z tapety to przyjdzie czas na Słowację? W końcu w '39 zaatakowali nas na spółkę z Hitlerem. Na pewno w skutek ich ataku Polacy stracili życie. Jako Polak domagam się przeprosin
@timeofthe: Właściwie to prezydent każdego sąsiadującego kraju powinien potępić zbrodnie swojego narodu na Polakach i przeprosić, nie tylko Zelenski. Dlaczego o Wołyniu jest najgłośniej?? Było tyle innych, zbrodni. Nooo ale choćby Zełeński mógł wskrzesić poległych w Wołyniu, Polak i tak będzie krzyczał że Wołyń to Wołyń tamto. Żadna inna zbrodnia nie wzbudza tyle nienawiści w Polakach co Wołyń.
@timeofthe: Problem jest w tym, że nawet jeśli Zełeński to zrobi przez jedno przemówienie to nigdy sprawy nie zamknie. Nadal będą podnosić się te same głosy sprzeciwu, którym przyklaskuje rosyjska propaganda. Też chciałbym aby kwestia zbrodni wołyńskiej została ostatecznie rozwiązana ale jeśli ktoś w związku z tą sprawą kwestionuje słuszność pomocy militarnej dla Ukrainy to uważam za kompletne zidiocenie.