Wpis z mikrobloga

@Kotouak: a gdy jest duża inflacja, cena USD spada, ale USDPLN rośnie szybciej? Co z dywersyfikacja, ja jestem inwestorem długoterminowym zarówno na BTC, akcjach, nieruchomościach i kilku innych aktywach oraz kruszcach. Prawdę mówiąc obecny kryzys który nam się szykuje średnio mnie interesuje bo jestem na niego przygotowany tak że najgorszy scenariusz i tak nie zrobi że mnie biedaka, a co najwyżej wielu ludzi wyląduje na ulicy. Inwestowanie to jak szachy 5D
@YoureGoingDown: no to fajnie - good for you ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem zbyt impulsywny i nerwowy, żeby się w to bawić. Ewentualnie niewielkie kwoty, wiesz, tak "rekreacyjnie".
A na kryzys też jestem przygotowany - marchewka na działce rośnie w najlepsze ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@YoureGoingDown: wtedy bym kupił hybrydę (σ ͜ʖσ)
widzisz - dla niektórych pewne rzeczy mają znaczenie, dla innych nie
dlatego uważam, że granie na giełdzie nie jest dla każdego - zwłaszcza przy kryptowalutach, które są dość specyficzne
Dla mnie to po prostu ciekawostka - można włożyć 30zł (dla jaj) i zobaczyć co się stanie. Lokaty na rzecz btc bym nie likwidował XD

co kto
@YoureGoingDown: skrót myślowy
rozumiem, że są jakieś niuanse, które to różnicują, jednak dla mnie ogół inwestycji, papierów wartościowych, instrumentów inwestycyjnych (wszelkiej maści), produktów finansowych itd itd etc hgw, można określić mianem "giełda"
Wybacz proszę ignorancję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kotouak: To postaraj się uwolnić od takich skrótów myślowych wynikających z tego, że wrzucasz to wszystko do jednego worka "inwestycji wysokiego ryzyka", czyli takie typowe podejście, gdzie człowiek myśli, że mając gotówkę na koncie lub w skarpecie jest bezpieczny. Nic bardziej mylnego. Tysiąc razy bezpieczniej (długoterminowo min. 5-10 lat) jest mieć np. akcje McDonald's czy innej dużej korporacji typu Alphabet, aniżeli trzymanie gotówki, jeszcze w tak słabej walucie jak PLN. Uwolnij
@YoureGoingDown: to cenna rada. Zapoznam się głębiej z tematem i rozważę. Dziękuję.
Jednak ja mam sentyment do oldschoolowych rozwiązań - wiesz, dolary (papierki, nie jakieś wirtualne ekwiwalenty) w słoiku, te sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kotouak: waluty to tymczasowy "wymiennik wartości", dobrze mieć z 5-15% majątku w walucie, ale resztę lepiej mądrzej zainwestować. Ta waluta i tak jest potrzebna tylko na czarną godzinę (wypadek, krach), aby nie stracić na szybkim upłynnieniu reszty, gdy będziemy potrzebowali gotówki "na już", a kurs może aktualnie nie być najlepszy na sprzedaż czegokolwiek czy to nieruchomości czy akcji.
@Kotouak: warto mieć, w przypadku naprawdę czarnej godziny, cenniejsze niż waluty, dodatkowo złoto od 10 lat jest w konsolidacji, aż dziw bierze, że po dodruku gotówki przez covid-19 nie wystrzeliło, to musi się zmienić i spodziewam się ogólnie wzrostu ceny złota o jakieś 100-200% w ciągu 5 lat (minimum)