Wpis z mikrobloga

Szukam sensownej kamery ip wifi, z późniejsza możliwością podłączenia po kablu.

Mam jedną kamerę hikvision, jednak nie potrafię ustawić czułości. Nagrywa każda muchę przed obiektywem.

Chcę coś, co poradzi sobie z tym lepiej. Czy mam szukać czegoś z wykrywaniem ludzi? Pojazdy też chciałbym, aby nagrywała, ale z wykrywaniem jednego i drugiego to już wyższa półka cenowa.

Obecnie kamera nagrywa mi kilkaset filmów przez noc. Jestem w stanie zaakceptować fałszywe alarmy, ale nie w takiej ilości.

Budżet koło 500zl, ewentualnie ciut więcej, jeżeli naprawdę warto.

#kamery #monitoring #cctv
  • 5
@bgjm: Do czego tego używasz? Nagrywanie z wykrywania ruchu zawsze będzie problematyczne, zwykle nagrywa się wszystko, a wykrywanie ruchu (czy inną analizę) robi się później według potrzeb (praktycznie każdy rejestrator świetnie się sprawdza)
Do monitoringu domu.
Czyli nagrywanie non stop, a później rejestrator pomoże mi wychwycić momenty, w których było jakieś zdarzenie? Chcialbym mieć w miarę prosty dostęp do nagrań z dużymi obiektami, auta. Ludzie, duże zwierzęta. Teraz nagrywa mi każda muchę.

Czy z rejestratorem mogę połączyć się przez komputer lub telefon? Czy powinienem mieć monitor do rejestratora?
@bgjm: Zdalna obsługa rejestratora i kamery IP (na pewno jeśli dalej mówimy o Hiku) jest praktycznie taka sama, te same możliwości.

Z myszką i monitorem podpiętymi do rejestratora masz dostęp do wykrywania ruchu (zaznacza zdarzenia na głównej osi czasu), ewentualnie wyszukiwania ruchu w zaznaczonym (musisz narysować) obszarze, przekroczenia linii i parę podobnych rzeczy. To w każdym rejestratorze