Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
W czasie covidu strasznie się zapuścilem (110 kg...) i chcę w końcu się za siebie zabrać. Robię od tygodnia pompki, (próbuję) brzuszki itp i chcę dodać do tego basen. Ale pracując głównie zdalnie chciałbym ćwiczyć z domu. Jakiego typu sprzęty polecacie? Najlepiej tak łącznie do 500 PLN :D
Myślałem o takim drążku do podciągania (ale na ziemi bo nie za bardzo gdzie mam zamontować) jako, że nigdy nie wychodziło mi podciąganie.
Chcę nie tylko zrzucić brzuch (chociaż to na 1 miejscu) ale też pobudować mięśnie.
A przy 110 kg trzeba się wziąć za siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#cwiczenia #trening #silownia #trenujzwykopem
  • 26
@Mr_Lewy: bo taka prawda. Wiem co mówię - mam cukrzycę t1 i niedoczynność tarczycy, z nadwagą walczę od zawsze. Pół studiów pakowałem na siłce, następnie rok z trenerem i teraz też treningi personalne. Na własnym ciele przerobiłem wszystkie scenariusze i wiem co działa, a co nie zadziała

To co chcesz zrobić nie zadziała

Gdyby było inaczej to byś się nie zapuścił przez ostatnie 3 lata

Nie krytykuję cię tylko chce ci
@powaznyczlowiek zapuściłem się bo w ogóle nie trenowałem i codziennie jadłem min.1 paczkę chipsów plus słodycze (no i cola).
Też mam niedoczynność (ostatnio tsh na poziomie ponad 5...) ale pomyślałem, że rowerek serio może być dobrą opcją.
I co mogę sobie zrobić robiąc pompki i brzuszki?
@Mr_Lewy: co do rowerków stacjonarnych. Ja Ci polecam wypożyczyczyć jakiś, zanim kupisz wydając na to pare/parenaście stów.

Miałem taki rowerek, bo lekarz mi kazał wzmocnić mięśnie przed rekonstrukcją ACL i poważnie, jak na zwykłym rowerze mogę i 100 km i jest przyjemnie, to na tym domowym męczaenia straszna dla mnie była piłowanie. Mimo, że nawet zajebisty film sobie do tego włączełem, to nie chciało mi się mega.

Wypożyczenie, od 50pln u
@Mr_Lewy: ja cały czas trochę tyję i redukuje, ale największa redukcja była 104kg -> 84kg. Właśnie pod okiem trenera.

Rowerek ci na pewno nie zaszkodzi, ale dużo lepsze efekty da pewnie 200kcal dziennie mniej. Brzuszki są jednym z najgorzej wykonywanych ćwiczeń w ogóle, w pompkach też mega ważna technika.

Ale najważniejsze pytanie - co mają ci dać te dwa ćwiczenia solo? Sześciopak i klatę jak u kulturysty? To przecież trzeba znacznie
@powaznyczlowiek stąd moje pytanie jaki sprzęt kupić do domu :D właśnie dlatego, że nie chcę robić tylko tych dwóch ćwiczeń. A pomoki robię różne. Szersze, węższe, na kostkach, z przykładaniem kolan do łokci itp.
Wiem że to za mało. Stąd chciałem kupić coś do podciągania, może hantle.
A zamiast brzuszków robię głównie planka, bo za brzuszkami nigdy nie przepadałem.