Wpis z mikrobloga

Tak mi się przypomniało przy okazji tego znaleziska.
https://www.wykop.pl/link/6731525/belgia-moze-podniesc-vat-na-mieso-szalenstwo-ekologow-trwa/

Drogie szury, fani teorii spiskowych, antycovidziarze, charmandery i inni.
Fakt jest taki, że współczesna, masowa produkcja mięsa- szczególnie wołowiny- powoduje emisję gazów cieplarnianych i to dość sporą.
Niestety najprostszym (nie twierdzę, że dobrym czy słusznym- to inna dyskusja) do wprowadzenia sposobem na ograniczenie jego spożycia (popytu) jest dowalenie podatków. Każdy współczesny ekonomista wam to potwierdzi. I prawdopodobnie tak się stanie (chyba, że nauka da nam jakieś inne narzędzie do rozwiązania problemu GO). Ceny wołowiny poszybują, normalni ludzie będą jeść jej mniej a stać na nią będzie głównie bogatych. To jest prosty łańcuch zdarzeń i do tego pierwsze ogniwo jest bardzo prawdopodobne.
Piszę to dziś, żebyście za jakiś czas nie #!$%@?, że "znowu mieliście rację" i nie wyśmiewali jak ktoś napisze, że "to było wiadomo".
Różnica polega na tym, że dla normalnych ludzi jest to dość zrozumiałe i do przewidzenia, wynika to z obecnej sytuacji oraz z faktu, że świat się zmienia (jak zawsze). W jednych okresach na ziemi panowały takie zasady i trendy a w innych- inne :). Wy natomiast łączycie kropki faktów pod tezę i widzicie za tym spisek- jak w znanym obrazku o teoriach spiskowych.
#koronawirus #nwo #teoriespiskowe #globalneocieplenie #szury nie bijcie ale dodam #wegetarianizm #mieso #swiat #co2 #covid19
  • 9
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam:

Dobra, ale uważasz, że standard życia jest ważniejszy niż groźba zagłady? Jak temperatura się podniesie to myślisz, > że twój standard życia nie spadnie jeszcze bardziej?

Czy nie wierzysz we wpływ hodowli na globalne ocieplenie?


Ludzie hodują zwierzęta od tysięcy lat i klimat w tym czasie obracał się wiele razy o 180 stopni. I tak - komfort życia jest ważniejszy niż wegetacja.
  • Odpowiedz