Wpis z mikrobloga

Chciałem się odnieść do słów tego kluna Glapinskiego
Kto spodziewa się recesji?
Na spotkaniach ekspertów z międzynarodowego funduszu z banku światowego miało udział nieformalne głosowanie, kto spodziewa się recesji,90 kilka % tego towarzystwa spodziewa się recesji
Ale Jastrząb mówi, ze u nas recesji nie będzie, koniunktura jest bardzo dobra :), mamy korzystna sytuację na rynku pracy i rosnącymi zarobkami, mamrocze o kilkunastu procentach w skali roku...(chyba u nich w NBP)

G-Możliwa będzie recesja techniczna ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ku.. a, albo jesteś w ciąży albo nie jesteś
Jak można gadać takie głupoty, spodziewają się ujemnego PKB, ale recesji nie będzie

To jest ten sam numer co z inflacją
Inflacja będzie tymczasowa

G-Pamiętajcie każde zjawisko ma dobrą i złą stronę
Osłabienie wzrostu, osłabienie rynku pracy powoduje obniżenie inflacji
-no trzymajcie mnie,.. Nieważne, że gospodarka padnie, (minuswe PKB) nie będziesz miał pracy, ale inflacja spadnie :)

Identyczny przekaż jak w Stanach
nagłówki typu- why inflation is food for you?
Np.dlatego, że możesz mieszkać z rodzicami i zaoszczędzić :) no przecież nie wiadomo czy się śmiać czy płakać
Nie masz na paliwo?co za problem kup elektryka... Za jedyne 70 tysięcy dolarów

"https://www.wykop.pl/wpis/65691887/jedz-robaki-i-nie-marudz-oto-jak-spoleczenstwo-jes/"

Śmieszne jest to i żałosne, że Glapa mówi, że teraz jest problem proporcji i trzeba to zrównoważyć
Rozumiecie on mówi o równowadze, a gdzie był jak inflacja przekraczała 3%, co jest maksimum, aby kraj się w miarę rozwijał
Obudzili się przy 8.5% w lutym i bełkot, że to przez wojnę i wiadomo kogo
I ta gnida ma czelnosc mówić o równowadze?

Następnie mówi, że spadające ceny benzyny ponieważ świat wycenia recesję ( ale Polski to nie tyczy) są dobre informacje, dla tych którzy zainteresowani są kupnem benzyny, ale zła dla tych co chcą aby świat się szybciej rozwijał i żeby był dobrobyt
On chce mi powiedzieć, że jak są wysokie ceny sektora energetycznego to świat się rozwija...
On jest całkowicie #!$%@?... ny, przecież świat kleka na kolana jak są wysokie ceny paliw itd.

Podsumował tak, że stopa referecnycja od końca października wzrosła 10 razy!!
To jest straszne, bo jesteśmy w gorszym punkcie niż byliśmy, a przy okazji ludzie mają kredyty takie, że spać nie mogą, a to nie koniec
Bo inflację zwalczy tylko i wyłącznie drastyczne podniesie stopy procentowej, także to dopiero początek, będą mówić patrzcie inflacja zmalała i tak bedzie, ale to nie zapobieganiu podnoszeniu stóp (już wtedy agresywnie)
Mogli to zrobić już dawno, może kredytobiorcy byliby w tym samym miejscu, ale nie byłoby inflacji
A tak będzie recesja oraz inflacja

"https://www.wykop.pl/wpis/65509595/mirki-mam-nadzieje-ze-sie-zlapaliscie-na-dzisiajsz/"

https://www.wykop.pl/wpis/64905997/ku-a-czy-ludziska-sa-tak-slepi-nikt-nie-widzi-w-ja/%22

Jeszcze dodam na koniec - ocena sytuacji ekonomicznej i oglądało to 2.5 tysiąca osób, co jest przykre i niepokojące
Miliony ludzi w kraju a tak ważna, istotna sprawa która dotyczy nas wszystkich i kazdy ma to gdzieś, to idealny obraz naszego społeczeństwa ( pewnie leciał jakiś mecz)
W Ameryce jest masa osób co nie wie co to jest FED, ktoś o to zadbał...

Po co Ci ekonomia? Mamy panów w garniturach co się na tym znają, Ty nie musisz a później mogą mówić cokolwiek, bo i tak nikt nie ma pojęcia o czym On mówi

#gielda #inwestycje #pieniadze #ekonomia #gospodarka #polityka #finanse #nieruchomosci #heheszki #bekazpisu
  • 2