Wpis z mikrobloga

Myślę, że warto raz sobie pozwolić na coś takiego. Jagodzianka w Gigi jest naprawdę dobra. Czujesz, że nie jesz jakieś pseudomasy, która jest w zwykłych jagodziankach za 3 zł. Dodatkowo mnóstwo jest w środku farszu. Stąd ta cena, bo sprzedają na wagę. Fakt, że w tym roku już nie kupię, ale żeby raz na rok sobie zjeść to jest dobra opcja
tylko ta cena


@Rad-X: @Murasame: @Szampion: @Domciu: @dstrdstr: w tej cenie macie 10 jagodzianek w Hercie, które w sumie mają mniej jagód a zapychają kiepskim ciastem. Ja wole zjeść raz w roku w Gigi niż co tydzień w Hercie.

A jeśli w okolicy są inne cukiernie to dajcie znać, słyszałem że na Jagodnie otwierają z takimi bułkami. Ale nie spodziewam się że zaoszczędze więcej niż 5 zł.
@Wychwalany: Pójdziesz do Lidla to też kupisz za 2,30 zł jagodziankę z mrożonego głęboko ciasta z ograniczoną ilością jagód. Co kto lubi tak naprawdę.

Gigi to chyba jedna z najlepszych cukierni we Wrocławiu, więc każdy kto ją zna wie, że ceny mają wysokie, aczkolwiek nie zmienię zdania, że to jest trochę za drogo. Nie wiem jak jest w Różanej. Też dobra cukiernia, ale nie byłem dawno i nie wiem ile sobie
Owszem, jakość u nich to prima sort, ale w lokalnych piekarniach można produkty o zbliżonej jakości tak z 30%-50% taniej.

@dstrdstr: kłamstwo.
Nie ma w okolicy Gigi ani jednej piekarni równej jakością. Po drugie gigi ma dogadanego rolnika od jagody kamczackiej, a reszta leci na gównoprzetworach jagodopodobnych. No nie wszystkie, niektóre wkładają zwykłą pastę "o smaku jagody" w której nawet jednej jagody nie ma.

No i w gigi jagód jest wiecej
w sumie to wygląda mało estetyczne


@TomTao: nie robię profesjonalnych fotek a bułę woziłem jeszcze godzinę w samochodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) post tylko informacyjny dla tych co nie znaja a maja ochote na jagody. Przez popularyzacje taniej i prostej w uprawie borówki amerykanskiej ludzie zapominaja co to jest jagoda leśna i jak smakuje