Wpis z mikrobloga

Czyli jeśli prawy pas stoi w korku (np. do skrętu w prawo), to mam jechać max 30km/h na ograniczeniu 70?


@reksiuzgdyni: ja np. zwalniam (nie wiem czy do 30, patrzę na drogę nie na licznik), bo raz na 10 jakiś gigant stwierdzi że nie chce czekać ze skręcającymi i wyskakuje. Typ po prostu nie jechał defensywnie, nie ma co na nim psów wieszać.
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: jak widzę ciąg pojazdów na prawym jadący 80 km/h to raczej nie będę jechał ponad 120 km/h. Jak jadą pojedynczo i z dużymi odstępami, to pojadę więcej. Wole dać sobie czas na reakcję.
  • Odpowiedz
A już w ogóle abstrakcją jest zakładanie, że pojazd stojący na prawym pasie 3 pasmowej jezdni ma zamiar skręcić w lewo z tego pasa.


@reksiuzgdyni: no właśnie o to chodzi, że to nie jest wcale taka abstrakcja. Jak widzisz kogoś że stoi na środku skrzyżowania i się praktycznie nie rusza, to ciężko jakkolwiek racjonalnie przewidzieć co zrobi taki kierowca, a już zwłaszcza jak sam prowadzisz. Dlatego nie #!$%@? ile możesz,
  • Odpowiedz
Czyli jeśli prawy pas stoi w korku (np. do skrętu w prawo), to mam jechać max 30km/h na ograniczeniu 70?


@reksiuzgdyni: Nie, ale w Polsce w takiej sytuacji ludzie #!$%@?ą 119 (bo powyżej 50 zabierają prawko)
  • Odpowiedz
czarnymi skrzynkami, które wchodzą do nowych samochodów i tym nagraniem dobry prawnik ubezpieczalni obarczyłby winą kierowce Kii, bo zasuwał on pewnie ponad 100km/h


@quizonmyface: tak od razu 200 xD ograniczenie tam jest do 70 i nie widac na tym filmie aby kija jechala szybciej. Pewnie sam odwalasz takie akcje jak ten dzban w skodzie fabii i jest ci teraz wstyd.
  • Odpowiedz
moze dlatego ze fabia jezdzi albo emeryt albo mohhamed na uberze xD


@sulmierz: dokladnie tak, ten samochod to zmora polskich drog, jak widze fabie to szczegolna ostroznosc x1000 bo wiem ze zaraz sie cos odwali
  • Odpowiedz
@Koronanona:

Pewnie sam odwalasz takie akcje jak ten dzban w skodzie fabii i jest ci teraz wstyd.

Brakuje kóni, to dla adrenalinki coś trzeba odwalać. Polecam również jazdę na czerwonym świetle, a na drogach szybkiego ruchu oczywiście jazdę pod prąd.
  • Odpowiedz