Wpis z mikrobloga

Cześć, czy da się określić jakieś normy zasięgu dla sieci wifi 2,4GHz? Router od początku stoi w tym samym miejscu i nagle urządzenia oddalone od niego o 15 metrów zaczęły gubić sieć, a na speedtestach wskazują na 20Mb downloadu, przy światłowodzie 1Gb.
#internet #netia #plus #siecikomputerowe
  • 10
@TheSevo: blok jak mniemam?

Któryś sąsiad zmienił sprzęt na mocniejszy ¯\_(ツ)_/¯ (w zakresie normy albo nie) i jemu teraz działa a Tobie nie.
Albo doszedł nowy nadajnik i już jest taki śmietnik, że ledwo to ciągnie.

Nie wiele softem zrobisz, trzeba kolejny AP bliżej odbiornika.

Najlepsza jaja są takie, że w domu najczęściej wystarczy jedna sztuka, max 2 a w bloku to czasem i trzy są mało aby to sensownie działało.
Router od początku stoi w tym samym miejscu i nagle urządzenia oddalone od niego o 15 metrów zaczęły gubić sieć, a na speedtestach wskazują na 20Mb downloadu,


@TheSevo: zapewne któryś z twoich sąsiadów wetknął do gniazdka jeszcze jeden "Wzmacniacz wifi".
@Bad_Wolf
@Jarek_P
Tak jest, akcja odbywa się w bloku. Sam mam wzmacniacz D link 1620, kupiłem od razu biorąc swiatlowod do domu, ale ten wzmacniacz to straszne scierwo i nie korzystam z tego, tylko włożone w gniazdko bez potrzeby jest.
Macie jakiś sprawdzony sposób na poprawę jakości sygnału, który nie wymaga przesuwania routera, czy kladzenia kabli? Jak ja żałuję że zrezygnowałem z okablowania podczas remontu mieszkania, nauczka na przyszłość.
Sam mam wzmacniacz D link 1620, kupiłem od razu biorąc swiatlowod do domu, ale ten wzmacniacz to straszne scierwo i nie korzystam z tego, tylko włożone w gniazdko bez potrzeby jest.


@TheSevo: wiesz, że każdy taki "wzmacniacz" generuje własną sieć, zapychając i bez tego bardzo ciasne pasmo i zakłócając inne, działające sieci? #!$%@? to ścierwo z gniazdka, wyrzuć najlepiej i powtarzaj znajomym, że "wzmacniacze wifi" to zło, one są odpowiedzialne za