Wpis z mikrobloga

Jakaś aktorka była wielce oburzona, że pomimo, iż jest w ciąży nikt jej nie ustąpił miejsca i zaczęła robić zdjęcia, a nawet zamieściła swoje żale w Internecie. We wpisie https://www.wykop.pl/wpis/66518957/jak-nazwac-nie-ustapienie-miejsca-kobiecie-w-zaawa/ wywiązała się dyskusja. Zastanawia mnie czy osoby, które na co dzień korzystają z komunikacji publicznej (autobus/tramwaj/pociąg) się z nią zgadzają.

#p0lka #pytaniedoeksperta #ciaza #komunikacjamiejska #logikarozowychpaskow #pytanie

Czy uważasz, że pretensje aktorki są uzasadnione?

  • regularnie jeżdżę autobusem - tak 17.7% (14)
  • regularnie jeżdżę autobusem - nie 53.2% (42)
  • rzadko/nigdy nie jeżdżę autobusem - tak 3.8% (3)
  • rzadko/nigdy nie jeżdżę autobusem - nie 25.3% (20)
  • brak zdania 0% (0)

Oddanych głosów: 79

  • 7
@Vokun: Rzadko jeżdżę tramwajem/autobusem, ale żaden pasażer nie ma obowiązku patrzenia się nikomu na bebech żeby ocenić czy kobieta jest w ciąży czy jest po prostu spasiona i ustąpić później miejsca

Jak naprawdę potrzebuję usiąść to pytam czy mogę usiąść, bo "mi ciężko", a nie stoję jak frajer obok fotela i wzdycham głęboko do kogoś kto ma mnie w dupie
@Vokun: jest problem: kobieta w ciąży chce usiąść. Co rozwiązałoby ten problem? Gdyby poprosiła, żeby ktoś jej ustąpił miejsca. Nie robi tego. Ergo: nie chce, żeby jej problem się rozwiązał.

Aha, i mój komentarz pod tamtym wpisem nie był godny odpowiedzi xd Jako młoda dziewczyna z ciężką chorobą, po której nie widać, że jest z nią coś nie tak, zapraszam do robienia mi zdjęć w komunikacji miejskiej i wrzucania ich do
@min_borda: tranzycja ze wschodniego podejścia na zachodnie... We wschodnim współpasażerowie sami wiedzą że należy ustąpić i ustępują, w zachodnim pełne równouprawnienie i werbalne upominanie się o swoje prawa, że tak powiem. Polacy są na różnych szczeblach tej tranzycji, stąd tyle nieporozumień i żali. I ja też mam żal...
@min_borda: No właśnie. Ja w ciąży prosiłam o miejsce i nigdy nikt nie robił problemu. Za to zaraz po cesarce jeździłam autobusem do szpitala, a stać nie mogłam, bo w razie stłuczki wszystkie flaki by mi wypadły przez te świeża blizne. Wszystkie starsze panie się na mnie gapily wymownie, bo jak taka gówniara zdrowa ma czelność siedzieć. (°°
@zjem_twoj_bigos: Wszystkie starsze panie się na mnie gapily wymownie, bo jak taka gówniara zdrowa ma czelność siedzieć.

To jest wlasnie problem, nie da sie ocenic po wygladzie aktualnego stanu zdrowia czy nawet samopoczucia.

Nie wiem czemu stara baba na emetyturze ma wieksze prawo siedziec niz mlody chlop po 12h #!$%@? na jej emeryture ( ͡° ͜ʖ ͡°)