Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
Niedawno byłem przerażony wprowadzaniem przez korporacje apartheidu płciowego w Australii, a ta zaraza już zdążyła dotrzeć do Polski

6 lipca, Bolt w Polsce uruchomił nową usługę “Kobiety dla kobiet”. Umożliwia ona kobietom zamówienie przejazdu, który realizowany jest przez inną kobietę.

Nowa kategoria dostępna dla wszystkich kobiet w aplikacji Bolt, będzie łączyć pasażerki oraz kierowczynie. Odtąd każda użytkowniczka aplikacji będzie mogła zamówić przejazd z kierowczynią. Na początek nowa kategoria będzie dostępna w 9 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

W aplikacji Bolt dla kierowców i kierowczyń dostępne jest rozwiązanie pozwalające na śledzenie przejazdu oraz przycisk alarmowy łączący z numerem alarmowym 112 bezpośrednio z aplikacji. Ponadto kierowczynie będą miały możliwość odrzucenia przejazdu, np. w przypadku jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę.

„Uruchomienie kategorii „Kobiety dla Kobiet” to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy. To także dowód na to, że jako firma chcemy się rozwijać i nieustannie polepszać jakość usług, świadczonych za pomocą naszej aplikacji” – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.


Wspaniała ścieżka rozwoju, wprowadzanie segregacji i dyskryminacji budzącej najgorsze historyczne skojarzenia.

Świetna opcja” - pisze serwis gsmManiaK
Bolt będzie bezpieczniejszy” - pisze Antyweb

Przedstawianie skrajnej mizoandrii i dyskryminacji jako czegoś pozytywnego, dokładnie przypomina mi to propagandę z Zełenskim, z którego robi się super gościa.

Zamieńmy mężczyzn na dowolną inną grupę społeczną i na następny dzień mielibyśmy interwencję Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Unii Europejskiej (która milczy, gdy w kolejnym kraju członkowskim wprowadzane jest niewolnictwo mężczyzn, czyli obowiązkowa służba wojskowa). Dyskryminacja mężczyzn jest jedyną legalną i społecznie akceptowaną dyskryminacją. Można w ten sposób wykluczać mężczyzn niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, mężczyzn LGBT, mężczyzn kolorowych, mężczyzn ze spektrum autyzmu, ale lewica będzie klaskać, bo mają zaprogramowaną mizoandrię. Jesteś bestią, pedofilem, gwałcicielem, zboczeńcem, tylko dlatego, że urodziłeś się z chromosomami X i Y.

#dyskryminacjamezczyzn #mizoandria #maskulinizm #prawamezczyzn #pieklomezczyzn #korpofaszyzm #bolt

(W przeszłości wprowadzając zniżki tylko dla kobiet wycierali gęby równością płci. Wypada zatem zapytać, gdzie podziała się ta równość?)
Pobierz F.....e - Niedawno byłem przerażony wprowadzaniem przez korporacje apartheidu płciowe...
źródło: comment_1657188022CkCnPNxVkZXDh7idEEguvH.jpg
  • 22
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Pomysł gorąco popierają feministki

- Cieszymy się, że Bolt wprowadza kategorię dla kobiet. Jazda samochodem prowadzonym przez kobietę znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa pasażerek, zarówno komunikacyjnego jak i osobistego. Liczymy na to, że usługa ta zachęci panie również do podejmowania pracy w charakterze kierowcy i że dzięki temu dostępność taksówek oferujących taką opcję będzie coraz większa - komentuje Jolanta Gawęda z fundacji Feminoteka.


Moim zdaniem:
1) Prawo do niedyskryminacji i możliwości skorzystania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@awcalezenie: przecież to jest zamiatanie problemu pod dywan i udawanie że nie istnieje. Bolt zamiast porządnie pilnować swoich kierowców, wymyśla jakieś akcje na kiju. Wzięliby i ścigali porządnie każdego kto robi takie odpały, to by się uspokoiło.

Kontynuacja takich akcji może do paranoi doprowadzić. Czy zabroniom mężczyznom chodzić po ulicach po 22 dlatego że znaczną większość przestępstw jest popełniana przez mężczyzn?
przecież to jest odpowiedź na fale gwałtów w taksówkach, ale masz łeb wyprany. Cieszę się że w razie czego bliskie mi kobiety będą mogły bezpieczniej podróżować.

Inna sprawa że boot i Uber miały wcześniej takie zagrożenia w dupie i powinni za to zapłacić.


@awcalezenie: przecież ta fala gwałtów ma związek z obcokrajowcami jako kierowcami, a nie z wszystkimi mężczyznami w ogóle. Słyszałeś wcześniej o fali gwałtów w zwykłych taksówkach?
@Fracture: Masz trochę racji, bo gdyby to było "Biali dla białych" to dźwięk pękających dup zarejestrowałby pewnie łazik perseverance na Marsie. Z drugiej strony, jakby to mój różowy miał jechać Uberem/Boltem to wolałbym żeby nawet dopłaciła do tej opcji. Niestety, taki model biznesowy że każdy człowiek z ulicy może się tam zapisać, a doniesień o gwałtach było sporo.
@sildenafil:

Aby kierowczyni mogła odrzucić zamówiony przejazd, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że ją zgwałcisz?

no jak się podasz za kobietę.

@skitarii: ja #!$%@?, bordo to znak że z kimś nie warto gadać. Napisałem to samo #!$%@? i jeszcze że powinni te firmy #!$%@?ć bo zatrudniają na dzikich umowach bez weryfikacji ludzi. Potem szukają jakiegoś Ukraińca co jest Gruzinem z Indii. W taksówkach masz normalne umowy o pracę, okresy próbne, rozmowy kwalifikacyjne