Wpis z mikrobloga

To musi być bardzo smutne z perspektywy rodzica.

Dajesz dziecku wszystko co możesz, dbasz o jego edukację, opłacasz mu mieszkanie, jedzenie i pozostałe aspekty związane z codziennym życiem, aby mogło się w 100% skupić tylko na nauce, a on cały hajs przewala na drogie ciuchy i imprezy, a na koniec uwala studia, bo się nie uczyło i grozi Ci sądem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Myślę, że przyczyny takich zachowań, to pewnie nadopiekuńczość, wpływ otaczającego go środowiska i magia social mediów, który "wymaga" prowadzenia życia ponad stan i chwalenia się drogimi rzeczami.

W komentarzu zostawiam w sumie ciekawą odpowiedź na problem opisany w poście.

#rozowepaski #antynatalizm #dzieci #przegryw
BlackBlack - To musi być bardzo smutne z perspektywy rodzica.

Dajesz dziecku wszys...

źródło: comment_1657155312k2vDKgk00AdP5Jh7jF95O2.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackBlack: To teraz hit, moj znajomy ma syna co ma jakieś 24 lata, po skończeniu szkoły średniej nie poszedł do pracy, ani do szkoły, tylko siedzi w domu. Ojciec daje mu pieniadze, kupił kompa za 8kola i dla niego to nie problem, bo jak twierdzi, syn jak był młodszy to był rozpieszczany przez dziadkow i teraz ma 2 lewe rece. Znajomy pracuje w wykonczenowce, ma swoją firmę. A jak go
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackBlack: dlatego nigdy, przenigdy nie chcę mieć córki. Dzisiejsze kobiety są zdegenerowane przez social media, łatwy seks z każdym i czerpią życiowe wzorce z instagrama.

@dziobnij2: same z siebie się tak wychowują? To przez brak Boga w rodzinie, jezus powinien z rodziną, jeść, spać, bawić się i stać
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Mój znajomy ostatnio miał bardzo podobną sytuację. Córka z poprzedniego małżeństwa stwierdziła że ona na studiach to chce mieć swoje mieszkanie z koleżanką i on ma za to płacić. No to mówi że dostaje alimenty i w ramach tego niech sobie coś szuka. Dodam, że znajomy ma kolejne dziecko które ma chyba 6 lat. To ta młoda bździągwa poszła do sądu i zaskarżyła swojego ojca. Sąd podwyższył alimenty z
  • Odpowiedz
@BlackBlack:
Bynajmniej nie popieram zachowania dziewuchy, ale znając życie to historia jest taka, że dziewucha była psychicznie zaniedbywana przez rodziców, w domu pewnie było mega nieciekawie(piszą że są po rozwodzie), i starzy wszystko próbowali jej rekompensować kasą, to teraz mają co mają ¯\_(ツ)_/¯ Sytuacja jest w sumie dla nich "wygrana" w kwestii alimentów, bo nic płacić nie muszą - to co pisze babka z komentarza to absolutna prawda, żaden sąd
  • Odpowiedz
@BlackBlack: no to zakręcić Juleczce kurek i się weźmie za robotę, może się okazać, że sporo zarobi, na wiemy czym ( ͡° ͜ʖ ͡°) biorąc pod uwagę, że nie miała czasu na naukę może mieć już w tym pewne doświadczenie.
  • Odpowiedz
parówa jej w oko, to oczywiste, ale 2k za mieszkanie w mieście to "drogie mieszkanie"? 600 zł miesięcznie wystarcza na "drogie ciuchy i imprezy"?
  • Odpowiedz
@invit:

Mój znajomy ostatnio miał bardzo podobną sytuację. Córka z poprzedniego małżeństwa stwierdziła że ona na studiach to chce mieć swoje mieszkanie z koleżanką i on ma za to płacić. No to mówi że dostaje alimenty i w ramach tego niech sobie coś szuka. Dodam, że znajomy ma kolejne dziecko które ma chyba 6 lat. To ta młoda bździągwa poszła do sądu i zaskarżyła swojego ojca.

Mądra dziewucha potrafi walczyć o swoje (ʘʘ)

Sąd podwyższył alimenty z 1000 na chyba 1800zł, młoda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackBlack: Haha, ona jeszcze nie wie, jak to wygląda w Polsce. Że jak poda starych do sądu, to pozew będzie leżał pół roku, potem co pół roku rozprawa i wyrok może po roku, przy czym wstecznie kasa się nie należy. W międzyczasie trzeba coś jeść i gdzieś mieszkać (zabezpieczenia alimentów na czas procesu może nie dostać), no i się nadal uczyć, bo inaczej nie ma uzasadnienia sprawy w ogóle. Nie
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87:

To teraz hit, moj znajomy ma syna co ma jakieś 24 lata, po skończeniu szkoły średniej nie poszedł do pracy, ani do szkoły, tylko siedzi w domu. Ojciec daje mu pieniadze, kupił kompa za 8kola i dla niego to nie problem, bo jak twierdzi, syn jak był młodszy to był rozpieszczany przez dziadkow i teraz ma 2 lewe rece. Znajomy pracuje w wykonczenowce, ma swoją firmę. A jak go
  • Odpowiedz
Nie ma wyjebongo tylko studiuje, a rodzice mają obowiązek utrzymywać dziecko jak studiuje, kumpel powinien to wiedzieć jak się decydował na dziecko ¯_(ツ)_/¯ Trochę przykre jest to, że nawet wyrok sądu nie podniósł jakiejś klapki w Waszych mózgach, że możecie nie mieć racji. Ona sobie nie wymyśliła alimentów na kosmetyki, ciuchy czy wyjazdy, tylko na podstawowe utrzymanie, przy obecnych cenach wynajmu te 1800zł to nie jest żadna fortuna, i luksusowe życie...


@
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackBlack: dlatego nigdy, przenigdy nie chcę mieć córki. Dzisiejsze kobiety są zdegenerowane przez social media, łatwy seks z każdym i czerpią życiowe wzorce z instagrama.

@dziobnij2: myślę że tobie nie grozi posiadanie rodziny xD
  • Odpowiedz
@invit:

co to za uniwersalne bzdury? Ta dziewczyna jedyne o czym myśli to imprezy, studiuje kosmetologie i jestem niemal pewny że pierwszy rok uwali, już wystarczy że maturę powtarzała.

To w czym problem? Po pół roku stary będzie miał święty spokój, bo nawet semestru nie zda?

Ojciec jak i matka mówili że będą jej wysyłali pieniądze w razie potrzeby, ale ona musiała pójść swoją drogą i zaskarżyć tatę
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: weź człowieku.... ile ty masz lat? gadasz takie bzdury że szkoda czasu. zarzucasz mi że za słabo ją znam samemu przeprowadzając psychoanalizę.

Alimenty przysługują nie tylko dzieciom z patologicznych rodzin


W tym momencie przestałem czytać. Szkoda mi czasu na dywagacje z 15 latkiem.
  • Odpowiedz
@invit:

weź człowieku.... ile ty masz lat?

Ponad 30, bardziej nie przybliżę, bo dbam tutaj o prywatność. Nie wiem co to co prawda ma tutaj do rzeczy, bo wiek dyskutanta w żaden sposób nie podważa jego argumentów, ale pytasz to odpowiadam.

gadasz takie bzdury że szkoda czasu. zarzucasz mi że za słabo ją znam samemu
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: > bo Ty i Twój znajomy pojmujecie te jej studia i pozew o alimenty jako jakąś ojca krzywdę i chęć dokuczenia mu, a nie dbanie o swój interes

Generalnie to się z Tobą zgadzam, ale myślę, że jako rodzicowi byłoby mi bardzo przykro gdybym dostał od córki pozew z zaskoczenia. To na tyle bliska rodzina, że dogadywanie się powinno być możliwe bez sądu i smutne jest to, że nie
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Ja #!$%@? dziobnij2 sie w leb jakim trzeba byc dzbanem zeby takie farmazony gadac. Oczywiscie, to pokazuje ze panicznie boisz sie kobiet i prawdopodobnie zostales upokorzony przez jakas. Chlopie, Ty pewnie nie chcesz miec dziewczyny bo po co skoro mozesz sobie zjechac na recznym. #!$%@? sie na motorze to napiszesz ze motory sa dla debili ktorzy chca sie zabic. #!$%@?, ze ty dostales 146 plusow pokazuje ze nie jestes
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: no dobra. Przepraszam. Zwracam honor. W pośpiechu przeczytałem że przysługują tylko patologii i jeszcze to zacytowałem....
Jednak nadal uważam że gadasz bzdury. Pewnie dzieci nie masz? Ja też nie mam i nie jestem taki chętny w ocenianiu innych w ich wychowywaniu. Dodatkowo mamy dzisiaj takie #!$%@? czasy że nic nie można od dzieci wymagać. Wszystko jest winą i sprawą rodziców, a wg mnie to nie jest prawda. Każdy z
  • Odpowiedz