Wpis z mikrobloga

To musi być bardzo smutne z perspektywy rodzica.

Dajesz dziecku wszystko co możesz, dbasz o jego edukację, opłacasz mu mieszkanie, jedzenie i pozostałe aspekty związane z codziennym życiem, aby mogło się w 100% skupić tylko na nauce, a on cały hajs przewala na drogie ciuchy i imprezy, a na koniec uwala studia, bo się nie uczyło i grozi Ci sądem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Myślę, że przyczyny takich zachowań, to pewnie nadopiekuńczość, wpływ otaczającego go środowiska i magia social mediów, który "wymaga" prowadzenia życia ponad stan i chwalenia się drogimi rzeczami.

W komentarzu zostawiam w sumie ciekawą odpowiedź na problem opisany w poście.

#rozowepaski #antynatalizm #dzieci #przegryw
BlackBlack - To musi być bardzo smutne z perspektywy rodzica.

Dajesz dziecku wszys...

źródło: comment_1657155312k2vDKgk00AdP5Jh7jF95O2.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rottenkitten321:

Generalnie to się z Tobą zgadzam, ale myślę, że jako rodzicowi byłoby mi bardzo przykro gdybym dostał od córki pozew z zaskoczenia. To na tyle bliska rodzina, że dogadywanie się powinno być możliwe bez sądu i smutne jest to, że nie każdy to potrafi.

Tutaj w sumie się z Tobą zgodzę, na pewno nie jest to nic przyjemnego. Ale średnio mi się chce wierzyć, że córka z ojcem nie
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: > Ale średnio mi się chce wierzyć, że córka z ojcem nie gadała na ten temat, relacje były i dobre i nagle znienacka dowaliła pozwem, pewnie zrobiła tak bo była przyparta do muru ¯_(ツ)_/¯

Otóż gadała:

Córka z poprzedniego małżeństwa stwierdziła że ona na studiach to chce mieć swoje mieszkanie z koleżanką i on ma za to płacić. No to mówi że dostaje alimenty i w ramach tego niech
  • Odpowiedz
@BlackBlack: to co tu pokazujesz to już końcowy etap ale zaniedbania ze strony rodziców pojawiły się dużo wcześniej, pewnie od dziecka podsuwali wszystko pod nos i dmuchali i chuchali na małą. Po pierwszej awanturze w okolicach gimbazy powinni już wprowadzić blokady. Nadopiekuńczość to też złe wychowanie, mają teraz to co sobie stworzyli
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87 ja znam takiego samego Oskarka ale ten mój jest jeszcze lepszy bo nie mając nic ani wykształcenia ani zawodu ani pracy ale żyjąc za hajs od starych zrobił sobie kaszojada. Teraz nie pracuje, nie kształci się i żyje za hajs od starych na działce od starych z kaszojadem. XDDD
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: młodemu na pewno to pasuje, tylko mnie dziwi brak pomyślunku do czego to wszystko prowadzi. Ciekawe jak znajomemu #!$%@? kręgosłup w robocie czy ogarnie trójkę dzieci na głowie, tylko pozostała dwójka się uczy. Jak widzą, że najstarszy brat nie pracuje to może być podobnie po skończeniu szkoły. Nie trzeba być myślicielem żeby wiedzieć jak to się skończy. A młody jak się obudzi to będzie starym kawalerem co umie grać
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87:

młodemu na pewno to pasuje, tylko mnie dziwi brak pomyślunku do czego to wszystko prowadzi. Ciekawe jak znajomemu #!$%@? kręgosłup w robocie czy ogarnie trójkę dzieci na głowie, tylko pozostała dwójka się uczy. Jak widzą, że najstarszy brat nie pracuje to może być podobnie po skończeniu szkoły. Nie trzeba być myślicielem żeby wiedzieć jak to się skończy. A młody jak się obudzi to będzie starym kawalerem co umie grać
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: ale ja to wiem, mało tego on też to wie bo mu to powiedziałem, że to dziwne mega i że wpędza syna w kłopoty. Ja też mam syna, tylko małego i tak jestem wychowany że nie mógłbym patrzeć jak marnuje sobie życie. Tym bardziej, że jego syn siedzi przed kompem, który daje multum możliwości zarobku. Czasem nie widzi się swoich błędów i warto posłuchać kogoś kto patrzy na to
  • Odpowiedz
a nie wystarczy ci to, że ma na życie 2,6k miesięcznie i jej nie starcza plus #!$%@? się uczy a matce pyskuje?


@WhiskeyIHaze: Nie, czemu miałoby mi wystarczać? Znałem niejednego rodzica, co siebie opisywał jako ideał, a dziecko jako niewdzięczne gowno, mimo ze prawda była zupełnie inna. Nie wiadomo czy ma 1300+1300(alimenty)+2000(mieszkanie), czy jednak 2600-2000, bo to nie jest jasno napisane, a 600 na życie to nie są jakieś luksusy.
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87:

ale ja to wiem, mało tego on też to wie bo mu to powiedziałem, że to dziwne mega i że wpędza syna w kłopoty.

Ja bym tego tak nie ocenił, że to on wpędza syna w kłopoty, jego syn to dorosły, stary koń i dobrze wie co robi. Jeśli będzie miał jakieś pretensje do ojca to ten bardzo łatwo może go zbyć, że przecież on go do niczego nie zmuszał, a wręcz go utrzymywał dając mu niezliczone możliwości których ten nie chciał wykorzystać ¯\(ツ)_/¯

Ja też mam syna, tylko małego i tak jestem wychowany że nie mógłbym patrzeć jak
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Ja i tak uważam, że to jego wina, bo wiem jak wyglądało jego życie, praca, praca i praca, więc ciężko żeby dziecko miało wzorce jak ojca nie było, a mamusia też raczej nie była tytanem pracy. A to że jego syn siedzi teraz w domu to nie wzięło się z dnia na dzień tylko pewnie już trwało jakiś czas. Znajomego nie było w domu, bo siedział i remontował mieszkania,
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87:

Ja i tak uważam, że to jego wina, bo wiem jak wyglądało jego życie, praca, praca i praca, więc ciężko żeby dziecko miało wzorce jak ojca nie było, a mamusia też raczej nie była tytanem pracy. A to że jego syn siedzi teraz w domu to nie wzięło się z dnia na dzień tylko pewnie już trwało jakiś czas.

Po części może i tak, ale teraz to już dorosły chłop jest i sam podejmuje decyzje.

Znajomego nie było w domu, bo siedział i remontował mieszkania, a teraz pomoc finansowa jest nijako nagrodą za to że go nie było w domu. Tak sobie to tłumaczy. Jednak patrząc na to że ma firmę remontową, a nie robi u Janusza to mógłby dać mu kija a nie marchewkę. Ja tak byłem wychowany i też tak wychowuje swojego, żeby był samodzielny jak dorośnie. To wcale nie musi oznaczać braku wsparcia finansowego, ale jak napisałeś, każdy robi to co uważa
  • Odpowiedz
To ta młoda bździągwa poszła do sądu i zaskarżyła swojego ojca. Sąd podwyższył alimenty z 1000 na chyba 1800zł, młoda sobie wynajeła chatę i ma wyjebongo. Kolega #!$%@?, cała rodzina #!$%@? że trzeba mniej dać małej dziewczynce żeby ta 19 letnia miała luksusy.


@invit: oh nie #!$%@?, tatusiowi wymarzyła się nowa rodzinka a poprzednia córka nie chciała umrzeć i żąda od niego JEGO PIENIĘDZY, dramat. Wytłumacz kumplowi słowo odpowiedzialność
  • Odpowiedz