Wpis z mikrobloga

@pastibox: Ej ale to w jakiejś części jest prawda. Śledzę rynek od 3 lat i tylu dubli co przez ostatnie pół roku nie widziałem.

I nawet potrafię ci to uzasadnić - pół roku temu na każde mieszkanie byla kolejka chętnych. Aktualnie trzeba aktywnie szukać klienta, najlepiej tego z hajsem - więc ludzie wrzucają mieszkania do 3, 4, 5 lub więcej agencji a agencje na portale i tak to się kręci.

I
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kaaban: XD nie wiem czy wiesz ale ten wykres jest cały czas z jednego tego samego portalu :) Nawet jak sobie dublują na innych to co ma to do tego wykresu?
  • Odpowiedz
  • 2
@pastibox @kaaban ma rację, sam rozglądam się za lokum i dwa namierzyłem, jedno wystawione tylko raz przez jedną agencję, a drugie ma dokładnie 4 wersje ogłoszenia na otodomie, 2 na morizonie i 1 na OLX XDDDDDD i nie jest to przypadek odosobniony, bo wystawione mieszkanie przez 2/3 pato agencje to standard niestety. Oczywiście każde ogłoszenie ma inną cenę, metraż i kolejkę chętnych gotówkowych klientów XDDDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pastibox: To samo mieszkanie wystawia na tym samym portalu 5 różnych biur - liczba ogłoszeń się zwiększa czy zmniejsza?

@kaaban: a w 2021 był jakiś zakaz takich zagrywek że to od teraz nagle każde ogłoszenie jest wystawiane kilkukrotnie? W 2021 nie było zduplikowanych ogłoszeń?
  • Odpowiedz
XD nie wiem czy wiesz ale ten wykres jest cały czas z jednego tego samego portalu :) Nawet jak sobie dublują na innych to co ma to do tego wykresu?


@pastibox: przeciez moga dublowac na tym samym wrzucajac przez inne agencje. Przykladowo z rynku pracy - na pracuj widze z 5 ogloszen na to samo stanowisko ale wrzucane przez rozne agencje pracy
  • Odpowiedz
ale przecież tak zawsze było. Co to zmienia na wykresie?


@pastibox: no przecież ci wyżej kolega napisał że nie

Ej ale to w jakiejś części jest prawda. Śledzę rynek od 3 lat i tylu dubli co przez ostatnie pół roku nie widziałem.

I nawet potrafię ci to uzasadnić - pół roku temu na każde mieszkanie byla kolejka chętnych. Aktualnie trzeba aktywnie szukać klienta, najlepiej tego z hajsem - więc ludzie wrzucają
  • Odpowiedz
Śledzę rynek od 3 lat i tylu dubli co przez ostatnie pół roku nie widziałem.


@kaaban: sledze rynek od 4 i nie widze wiekszej ilosci dubli, to co widze to wycofanie z rynku mieszkan tanich, a duzy wyrzut mieszkan drogich.
  • Odpowiedz
@pastibox: To samo mieszkanie wystawia na tym samym portalu 5 różnych biur - liczba ogłoszeń się zwiększa czy zmniejsza?

@kaaban: a w 2021 był jakiś zakaz takich zagrywek że to od teraz nagle każde ogłoszenie jest wystawiane kilkukrotnie? W 2021 nie było zduplikowanych ogłoszeń?

@Zabi96: Nie było zakazu, tylko że mieszkania schodziły na pniu, przez co nie miałeś szans na duplikowanie oferty. Aktualnie nie schodzą na pniu, więc ludzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaaban: no właśnie nie. Ten rynek cały czas działa tak samo! Sprzedający wystawia cenę z dupy i robi co może żeby sprzedać. Tylko wtedy popyt dojeżdżał do cen i mieszkania się sprzedawały. Teraz kierunek odwrotny.
  • Odpowiedz
XD nie wiem czy wiesz ale ten wykres jest cały czas z jednego tego samego portalu :) Nawet jak sobie dublują na innych to co ma to do tego wykresu?


@pastibox: #!$%@?, wyglądasz na w miarę inteligentnego człowieka,a tu uparłeś się jak osioł i robisz z siebie dzbana w obronie przegranej sprawy.

Masz sobie swój olxdata który pokazuje wykres "sumarycznej liczby ogłoszeń na otodom". I na tymże otodomie ogłoszenia może wystawić
  • Odpowiedz