Wpis z mikrobloga

Uwaga, rejs za darmo! A jak powiedział nasz współczesny wieszcz narodowy: "między bogiem a prawdą, gratis to uczciwa cena" (koniecznie przeczytać głosem wałaszka)

Cel Gotlandia, 6-13 sierpnia.

Kumpel, który miał ze mną płynąć, połamał się na motocyklu. Złamanie otwarte przedramienia, stracił 3cm kości strzałkowej, odpadł z rejsu wraz z rodziną #smutnazaba.

W związku z tym mam 2+ miejsca wolne na jachcie płynącym na Gotlandię w dniach 6-13 sierpnia 2022 (dokładnie za miesiąc). Koja za darmo (normalna cena 1200pln), jedynie oczekujemy składki na kasę jachtową (jedzenie w trakcie rejsu, opłaty portowe, paliwo, nadwyżka do rozliczenia po rejsie), która wyniesie 200-300pln od osoby.

Start i finish w Gdyni, jacht to duży Elan Impression 50 w wersji 5 kajutowej. Luksusowy jacht w stylu "deck salon", bardzo wygodnie wyprowadzone olinowanie przy sterach, gigantyczna mesa (w której nikt nie będzie spał!). Średnio 8 węzłów leci. Do dyspozycji zgłaszających się albo jedna podwójna kajuta na dziobie, albo kajuta z łóżkiem piętrowym.

Głównym celem jest dotrzeć do Visby w trakcie Medival Week -> https://medeltidsveckan.se/en/welcome/
Ale nie będziemy tam płynąć bezpośrednio, przepłyniemy się pewnie też między Olandią i Kalmarem. Ale finalną trasę wyznaczymy znając już skład załogi, i, co znacznie ważniejsze, prognozę pogody :)

Załoga to głownie ludzie z IT, ale też są ludzie zajmujący się ratowaniem zwierząt. Dodatkowo na pokładzie będzie dwójka dzieci, 6 i 3 lata. Z serii tych ogarniętych i spokojnych, z doświadczeniem pod żaglami (moja trzylatka już trzeci sezon).

Wrzucałem już na wolną koję na fb, ale bezskutecznie - albo były problemy z urlopem, albo ludzie przestawali się odzywać po wysłaniu szczegółów rejsu (czyli tego co napisałem powyżej).

Jak ktoś chętny, to proszę o informacje w wiadomości prywatnej. Mile widziane osoby które potrafią rozróżnić szot od sztaga i szkentli ;)

#zeglarstwo #gotlandia #szwecja #trojmiasto #gdansk #gdynia
q.....q - Uwaga, rejs za darmo! A jak powiedział nasz współczesny wieszcz narodowy: "...

źródło: comment_1657093038AK6toZxJC9WNdnEBcv6TOF.jpg

Pobierz
  • 8