Wpis z mikrobloga

Wymyśliłem kolejny prosty sposób dla polepszenia kursu PLN.
Polacy trzymają na rachunkach walutowych około 40mld euro i 30mld USD.

Moim zdaniem w celu obrony kursu złotówki NBP powinien używać tych depozytów.
Np. jeśli złotówka słabnie do dolara o 5%, to natychmiastowo 5% wartości tych depozytów powinno być wymienianych na złotówki. To automatycznie polepsza kurs złotówki. Nie może być tak, że bogaci kułacy i spekulanci zyskują kosztem Polaków.

Jeśli to nie zadziała, to samo powinno być przymusowo zastosowane wobec wszystkich spółek. Trzymają rachunki w Polsce w EUR czy USD - koniec tego, jesteś w Polsce to masz trzymać złotówki, tu prowadzisz biznes. A jak fałszywi Polacy chcą euro czy USD, to niech jadą.

#nieruchomosci #gielda #inflacja #waluty #nbp
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Np. jeśli złotówka słabnie do dolara o 5%, to natychmiastowo 5% wartości tych depozytów powinno być wymienianych na złotówki. To automatycznie polepsza kurs złotówki. Nie może być tak, że bogaci kułacy i spekulanci zyskują kosztem Polaków.


@Magma1: Oni są do tego zdolni, dlatego też w ciągu ostatniego roku jakieś 95% swoich aktywów walutowych ewakuowałem z Polski (siebie zresztą też ewakuowałem z Polski). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Magma1: bardzo dobry pomysł! to samo bym zrobił z budżetem! nie spina się to pobrać 5-10% ze wszystkich kont bankowych w PLN! skoro mieszkasz w tym kraju, to powinieneś pomagać rządowi!

Ludzi z takimi pomysłami Nam właśnie trzeba!
  • Odpowiedz
@charlie1919: ja mam nadzieję, że Pinokio mnie dostrzeże i weźmie do rządu, dobre koryto, wille, przekręty, handel respiratorami, wybory mogę organizować do 70mln, wiem przed innymi co kupić, a co sprzedać. Naprawdę warto! Wtedy inflacja nawet nie straszna!
  • Odpowiedz
@adrwas: RUskonfederacja!!! Głosujecie nam mnie debile, bo tylko wy zrozumiecie mój program! Więcej Wyngla, Jezus Królem Polski, Polska mistrzem Świata! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam już stanowisko?
  • Odpowiedz